Zrównoważony rozwój za dotknięciem jednego przycisku, dzięki e-prowadnikom w automatach sprzedających napoje Drop Water

Nowy, miniaturowy system napełniania z Kalifornii wykorzystuje komponenty igus w celu ograniczenia transportu i użycia plastikowych butelek

 

Drop Station to nowy ekologiczny automat do napojów, który za naciśnięciem przycisku napełnia kompostowalne pojemniki wybranymi napojami. Woda do automatu nie musi być transportowana, ponieważ kiosk można podłączyć do ujęcia wody na miejscu. Robot kartezjański z prowadnicami liniowymi drylin miesza napoje i rozlewa je. Konfekcjonowane e-prowadniki zapewniają ochronę przewodów zasilających i transmisji danych chainflex.

Można je znaleźć na lotniskach, w supermarketach i na dworcach kolejowych: automaty z napojami firmy Drop Water z siedzibą w Kalifornii. Klienci mogą korzystać z wyświetlacza dotykowego, aby wybrać napój z Drop Station. Otrzymują wówczas, zgodnie z życzeniem, kompostowalny pojemnik wypełniony filtrowaną wodą, która na życzenie klienta może zawierać kofeinę lub być aromatyzowana bądź podgrzana czy schłodzona do określonej temperatury. Nowy automat sprzedający pozwala firmie Drop Water na decentralizację procesu napełniania butelek, dzięki funkcji kiosku samoobsługowego jako miniaturowego systemu napełniania. Podejście firmy jest znacznie bardziej przyjazne dla środowiska niż w przypadku tradycyjnych dostawców wody butelkowanej. Eliminuje konieczność transportu napełnionych butelek. „Drop Container to duża część tego, co sprawia, że nasze kioski są wyjątkowe. Każda automat Drop Station ma zapas pustych, kompostowalnych pojemników, który można uzupełnić w razie potrzeby. Klient może również używać własnych butelek”, mówi Scott Edwards, dyrektor generalny Drop Water. Sercem automatu sprzedażowego jest robot kartezjański, który wytwarza i wydaje napoje. Jest on również zasilany energią i danymi. Pomimo zastosowania prowadnika, w prototypach występowały awarie przewodów. Zaobserwowano, że przewody obracały się powoli podczas każdego cyklu i skręcały się po 1000 cyklach. Drugim problemem było konfekcjonowanie. Aby uniknąć konieczności ciągłego kupowania, cięcia, modyfikacji i montażu każdego pojedynczego komponentu, firma potrzebowała działającego, gotowego do podłączenia rozwiązania.

 

Poszukiwanie lepszego systemu

Dzięki odpowiedniemu podziałowi wewnętrznemu i w pełni konfekcjonowanemu systemowi e-prowadników igus readychain, automat sprzedający działa teraz doskonale. Oszczędza to firmie dużo czasu i kosztów związanych z montażem. Drop Water zwrócił się również do igus w kwestii robota kartezjańskiego i jednostki wyjściowej. Mechaniczny system składa się z bezobsługowych szyn i wózków drylin W i drylin N. – Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z przyszłościową, społecznie odpowiedzialną firmą, taką jak Drop Water, i życzymy im wielu lat sukcesów, ponieważ wspieramy wszystkie inwencje, które utrzymają naszą planetę w czystości i wolną od zanieczyszczeń dla przyszłych pokoleń – mówi Rick Abbate, wiceprezes igus Inc. USA. Projekt przekonał jurorów podczas siódmej edycji konkursu vector. Nagroda przyznawana jest raz na dwa lata i wyróżnia kreatywne aplikacje e-prowadników z całego świata. Drop Water otrzymał nagrodę zielonego vectora, którą po raz pierwszy przyznano dwóm projektom w kategorii „zrównoważony rozwój”.

 

Źródło: igus

Authors

Related posts

Góra
English