Kolejna firma w Polskiej Strefie Inwestycji

 

21 stycznia 2020 r. przedsiębiorstwo Michna Food Sp. z o.o. Sp. K. otrzymało decyzję o wsparciu inwestycji, która będzie zlokalizowana w Nidzicy.

Dokument umożliwiający rozpoczęcie projektu, podpisany przez Prezesa Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA – Zbigniewa Targowskiego oraz Wiceprezesa – Marcina Czyżę odebrał Prezes Zarządu – Paweł Michna. W wydarzeniu wzięła również udział Dyrektor Zakładu w Nidzicy – Agnieszka Kalisz.

W ramach planowanego przedsięwzięcia prowadzone będą szerokie inwestycje związane m.in. z modernizacją zakładu, parku maszynowego, a także budową nowego magazynu wysokiego składowania. Modernizacja pomieszczeń przyczyni się do osiągnięcia wysokiego standardu higienicznego oraz wdrożenia systemów jakościowych BRC i IFS. Przedsiębiorstwo zainwestuje co najmniej 25 500 000 złotych oraz zatrudni minimum 20 nowych pracowników. Przedsiębiorstwo w zakładzie w Nidzicy będzie łączyć w produkcji konserw mięsnych sterylizowanych i pasteryzowanych tradycję z nowoczesnością, pracę manualną z pełną automatyzacją procesów. Firma bazować będzie na tradycyjnych recepturach, w których ilość dodatków funkcjonalnych zminimalizowana będzie do minimum, tak aby produkować produkty zdrowe i smaczne. Szlagierowym produktem będą policzki wieprzowe w sosie własnym. Firma będzie wykorzystywała w głównej mierze surowce mięsne z zakładu siostrzanego (Michna Meat) zajmującego się od wielu lat rozbiorem mięsa wieprzowego.

Przedsiębiorstwo Michna Food Sp. z o.o. Sp. K. to średniej wielkości firma utworzona w 2009 roku z siedzibą w gminie Pelplin (Ropuchy). Od 2015 roku, przedsiębiorstwo zajmuje się skupowaniem surowca mięsnego, głównie głów wieprzowych, w celu ich dalszej sprzedaży. Funkcjonując na rynku mięsa i przetworów mięsnych firma zauważyła potencjał rozwojowy, w wyniku czego obecnie jest na etapie realizacji inwestycji w Nidzicy w celu produkcji konserw mięsnych.

 

Źródło: W-MSSE

Authors

Related posts

Góra
English