Seria Indica LED – oświetlenie kierunkowe do każdego rodzaju pomieszczeń

 

Zastosowanie opatentowanej technologii tylnego podświetlenia piktogramu w oprawie kierunkowej od Beghelli zapewnia równomierną luminację na całej jej powierzchni. Ponadto eleganckie wykończenie ramki z cienkich, aluminiowych profili sprawia, że oprawa wpasuje się w estetykę zarówno industrialnego biura, jak i zabytkowego dworca.

Chociaż zaprojektowanie odpowiedniej instalacji oświetlenia awaryjnego i kierunkowego jest konieczne dla bezpiecznego opuszczenia budynku podczas ewakuacji, dla wielu architektów stanowi przeszkodę, która często zaburza estetyczny wygląd pomieszczeń. Dlatego Indica LED spełnia zarówno oczekiwania projektantów, ale także rygorystyczne wymagania zawarte w przepisach budowlanych.

Seria Indica LED od Beghelli to synonim prostoty i wysokiej jakości technologii, której zadaniem jest zapewnianie odpowiednich i bezpiecznych warunków ewakuacji. Oprawa kierunkowa łączy w sobie nie tylko wszechstronne zastosowanie (m.in. sektor przemysłowy, biurowy) i szeroki zakres pracy temperaturowej (od 0 do +40°C), ale także dużą wytrzymałość przy jednoczesnym zachowaniu równomiernej luminacji (ponad 500 cd/m²).

W Beghelli dokładamy wszelkich starań, aby produkty skutecznie odpowiadały na zapotrzebowanie rynkowe. Wśród naszych rozwiązań znajduje się Indica LED, która charakteryzuje się nie tylko wysoką estetyką wykonania, dzięki m.in. ramce z tłoczonego aluminium oraz cienkich i eleganckich profili, ale również ponadprzeciętnymi parametrami świetlnymi. Szeroki wachlarz możliwości montażu sprawia, że oprawa kierunkowa może zostać zamontowana w dowolnym miejscu, w dowolny sposób, np. za pomocą zwieszaków rurkowych w przypadku wersji dwustronnej, czy jednostronna wersja zabudowana dzięki skrzynce 506. Indica LED wyposażona jest również w uchwyt szybkiego montażu, który umożliwia instalację oprawy nastropowo lub naściennie (zarówno na prawą, jak i lewą stronę). Ponadto oprawa kierunkowa od Beghelli jest zgodna z przepisami dotyczącymi oświetlenia awaryjnego oraz posiada certyfikat CNBOP – podkreśla Michał Jastrzębski, dyrektor techniczny z firmy Beghelli-Polska.

Indica Led może działać w różnych systemach monitorowania oświetlenia awaryjnego. Dla opraw pracujących w systemie Logica i Logica FM tryby pracy SA oraz PS może być wybierany za pomocą odpowiednich mikroprzełączników w oprawie. Dodatkowe moduły podłączane do urządzenia zapewniają stały nadzór nad wszystkimi oprawami pracującymi w budynku, dzięki czemu umożliwiają szybkie wyłapywanie ewentualnych usterek, które wpływają na bezpieczeństwo osób znajdujących się wewnątrz obiektu.

 

Źródło: Beghelli

Authors

Related posts

Góra
English