Dwadzieścia autobusów na gaz AUTOSAN dla Tych

 

W środę 7 sierpnia br. podpisana została umowa na dostawę dla Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Tychach 20 autobusów AUTOSAN SANCITY 12 LF CNG zasilanych sprężonym gazem ziemnym. Na w/w dokumencie swoje podpisy złożyli: ze strony zamawiającego Andrzej Dziuba Prezydent Miasta Tychy oraz Miłosz Stec Prezes PKM Tychy, natomiast ze strony wykonawcy Eugeniusz Szymonik Prezes Zarządu AUTOSAN oraz Marek Ruchlewicz Dyrektor Sprzedaży i Serwisu Spółki.

SANCITY 12LF CNG to kolejne pojazdy z napędem gazowym, które zasilą tabor tyskiej komunikacji miejskiej. Przedstawiciele Zamawiającego podkreślają, że po dostarczeniu sanockich autobusów tabor ten będzie w pełni ekologiczny.

– Autobusy gazowe eksploatujemy już od kilkunastu lat. Myślę, że pasażerowie doceniają komfort jazdy tego typu autobusami. Hałas przez nie emitowany jest o 40 % niższy w stosunku do autobusów zasilanych tradycyjnymi silnikami diesla – stwierdził prezes Stec.

– Gaz jest paliwem ekologicznym, powszechnie uważanym za bezemisyjne. Poza tym gaz jest po prostu tańszy niż paliwo diesla – dodał prezydent Dziuba, uzasadniając wybór autobusów obsługujących komunikację miejską w Tychach.

Prezes Szymonik w swojej wypowiedzi również zaznaczył, że autobusy AUTOSAN SANCITY 12LF CNG są naprawdę przyjazne dla środowiska, jako produkty spalania wydzielają jedynie wodę i dwutlenek węgla bez substancji trujących. – Stosujemy silniki, które mają moc 320 KM, w związku z tym naszym autobusem gazowym można bardzo sprawnie się poruszać – podkreślił prezes AUTOSAN.

Niskopodłogowe, gazowe „bociany” przeznaczone dla PKM Tychy wyposażone zostaną w silniki CUMMINS i automatyczne skrzynie biegów VOITH. Bezpieczeństwo i komfort podróżowania pasażerom zapewni m. in. system detekcji i gaszenia pożaru w komorze silnika, klimatyzacja, system informacji pasażerskiej, system monitoringu, gniazdka z portami USB, WiFi.

 

Źródło: AUTOSAN

Authors

Related posts

Góra
English