AR4vision – aplikacja na okulary rozszerzonej rzeczywistości

 

AR4vision to aplikacja na okulary rozszerzonej rzeczywistości, która umożliwia komunikację audio i video dwóch osób znajdujących się w różnych lokalizacjach dając im jednocześnie narzędzia do zdalnej współpracy.
Użytkownik okularów przesyła obraz na aplikację desktop. Nanoszone na niej zaznaczenia wyświetlane są zwrotnie w postaci rozszerzonej rzeczywistości. Użytkownicy mają możliwość manipulowania treścią obrazu i dodawania zaznaczeń (np. strzałek) oraz rysowania. Dodatkowo istnieje możliwość „mrożenia” obrazu rzeczywistego świata w polu widzenia użytkownika okularów. Komunikator działa poprzez Internet, zapewniając komunikację osób w czasie rzeczywistym pomiędzy osobami znajdującymi się w różnych miejscach (technikami, serwisantami, ekspertami).

Redukcja kosztów, oszczędność czasu, zdalna kontrola oraz zdalny serwis maszyn i urządzeń czy możliwość realizacji szybkich szkoleń na odległość to tylko niektóre z zalet i możliwości wykorzystania aplikacji.
To nowoczesne rozwiązanie oferuje niespotykany dotąd poziom wsparcia i współpracy podnosząc przewagę konkurencją przedsiębiorstwa.

 

Źródło: AR4vision

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English