Arena, marka zajmująca się produkcją strojów kąpielowych, prototypuje szybciej i w bardziej zrównoważony sposób dzięki 3DEXPERIENCE Works od Dassault Systèmes

006871-120-COBRA EDGE SWIPE-001-FL.jpg

 

Firma Dassault Systèmes ogłosiła podczas 3DEXPERIENCE World, że Arena, jeden z wiodących światowych producentów odzieży i akcesoriów do pływania, korzysta z 3DEXPERIENCE Works od Dassault Systèmes, aby szybciej i w bardziej zrównoważony sposób dostarczać swoim klientom wydajne produkty.

3DEXPERIENCE Works pozwala Arenie na rozszerzenie wykorzystania aplikacji SOLIDWORKS od Dassault Systèmes o aplikacje dostępne na platformie 3DEXPERIENCE. Aplikacje te pozwalają na projektowanie, symulację i współpracę w chmurze, co doskonale odpowiada na potrzeby biznesowe Areny.

Zespoły i partnerzy marki Arena mogą pracować na danych i informacjach zwrotnych uzyskiwanych w czasie rzeczywistym, w wirtualnym środowisku usprawniającym współpracę. Tworzą, testują i optymalizują wirtualne bliźniaki produktów, zmniejszając jednocześnie liczbę fizycznych prototypów, a także czas i zasoby potrzebne do ich przygotowania. Przykładowo, firma skróciła już cykl prototypowania swoich okularów pływackich o 70% i przyspieszyła czas wprowadzenia ich na rynek.

Dzięki platformie 3DEXPERIENCE i 3DEXPERIENCE Works tworzymy ekosystem. Nasi projektanci mogą pracować razem w jednym środowisku i szybko wymieniać się informacjami, co znacznie pomaga nam podczas współpracy z naszymi partnerami – mówi Loris Vallesi, Head of IT & Business Solutions, Arena.  – Ponadto, dzięki możliwości symulacji, nie musimy tworzyć wielu próbek produktów ani korzystać z sampli produktów innych firm, dzięki czemu zmniejszamy emisję CO2. Ulepszone przepływy pracy pomagają nam zapewnić wydajność, a także styl, komfort i dopasowanie naszych produktów, jednocześnie integrując zrównoważony rozwój z procesem projektowania i produkcji.

Wprowadzone na rynek w 2019 roku 3DEXPERIENCE Works to portfolio aplikacji Dassault Systèmes dostępne na platformie 3DEXPERIENCE, dedykowane milionom klientów SOLIDWORKS oraz małym i średnim firmom, które chcą wprowadzać innowacyjne rozwiązania.  3DEXPERIENCE Works łączy łatwość użytkowania i prostotę SOLIDWORKS z dopracowanymi i uproszczonymi aplikacjami na platformie, które poprawiają współpracę, wydajność produkcji i sprawność biznesową oraz zwiększają możliwości pracowników.

Arena w pełni demonstruje wartość naszego portfolio 3DEXPERIENCE Works w zakresie współpracy biznesowej, produktywności i innowacji – powiedział Gian Paolo Bassi, Senior Vice President 3DEXPERIENCE Works, Dassault Systèmes. – Każdego roku ulepszamy naszą ofertę, aby zapewnić użytkownikom więcej korzyści. Nasze rozwiązania oparte na chmurze zapewniają możliwości potrzebne do wydajnego modelowania, wizualizacji oraz przewidywania właściwości i wydajności produktów. Pozwalają również na wprowadzanie zrównoważonych innowacji.

 

Źródło: Dassault Systèmes

Authors

Related posts

Góra
English