igus #enjoyneering, 190 innowacji motion plastics i ogłoszenie laureatów polskiej edycji konkursu manus 2023

14 czerwca, w siedzibie igus Polska w Warszawie, dobyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowano najważniejsze nowości motion plastics i wyjątkowe rozwiązania cyfrowe igus #enjoyneering oraz wręczono statuetki laureatom polskiej edycji konkursu mauns 2023, na najbardziej innowacyjne zastosowania łożysk ślizgowych.

 

 

igus niezmiennie zwiększa tempo innowacji i podkręca atmosferę. W tym roku, specjalista w dziedzinie polimerów do pracy w ruchu, poza olbrzymią liczbą nowości i dodatków do asortymentu (ponad 190), zaprezentował kampanię #enjoyneering, skierowaną do inżynierów i konstruktorów, która zachęca ich do łączenia technologii z kreatywnością, estetyką i zabawą. #enjoyneering ma za zadanie pokazać, jak innowacyjne rozwiązania technologiczne mogą być wykorzystane w projektowaniu produktów, które nie tylko są funkcjonalne, ale także estetycznie i atrakcyjnie prezentują się dla oka.

Od wielu lat, jednym z głównych celów igus jest rozwój nowych technologii, które pozwalają na jeszcze lepsze wykorzystanie potencjału cyfrowego w dziedzinie inżynierii.

Wynikiem intensywnych działań firmy w ostatnim roku, jest więc nie tylko rekordowa liczba nowych produktów i dodatków do asortymentu, których tej wiosny zaprezentowano ponad 190, a także szeroka oferta narzędzi cyfrowych, promowana pod hasłem #enjoyneering.

Premiera igus NEWS 2023 odbyła się na targach Hannover Messe, gdzie igus zaprezentował się w tym roku aż na dwóch stoiskach. Tradycyjnie, wszystkie nowości igus można również zobaczyć podczas wirtualno-rzeczywistej wizyty na stoisku targowym IMPS, o powierzchni aż 400 m2.

 

 

12 najważniejszych wiosennych NOWOŚCI motion plastics

e-prowadnik E4QL
Wysoce dynamiczne zasilanie, otwierany ręcznie
Prowadnik napędowy

Zasilany system e-prowadników dla długich przesuwów o długości 1000 m i więcej

e-skin flat ESD

Zasilanie dla części wrażliwych na ESD w pomieszczeniach czystych

readychain® p-rack

Lekki i trwały: pierwszy produkowany metodą addytywną stelaż e-prowadnika

Rodzina robotów ReBeL®

Prawdziwe coboty: RebeL 6-DOF i RebeL KID 4-DOF

CF98.PLUS & CF99.PLUS
100 milionów podwójnych cykli lub współczynnik gięcia 3xd
drylin® EGW

Liniowa jednostka napędowa, którą można bezstopniowo rozbudowywać dzięki elementom stelażu

drylin® econ WWBP

Ekonomiczny wózek z tworzyw sztucznych dla szyn giętych, charakteryzujący się szybkim zwrotem z inwestycji

igutex® TX3

Niezwykle odporny na zużycie maratończyk dla najwyższych obciążeń do bezsmarowych zastosowań

iglidur® N94

Bezsmarowe łożysko ślizgowe wykonane w 94% z surowców odnawialnych

Koła zębate iglidur® micro

Bardzo precyzyjne koła zębate do modułu 0,2 dla niewielkich przestrzeni montażowych

Gwinty ślizgowe dryspin®

Bardziej płynna praca, mniej wibracji — alternatywa dla gwintów trapezowych

 

 

Usługi i rozwiązania cyfrowe igus® enjoyneering®

Inżynieria współpracy – aby wszystko pasowało do rzeczywistości

Witamy w iguverse® — metaświecie igus®, który upraszcza inżynierię i umożliwia 10 razy szybsze wdrażanie rozwoju systemów i maszyn!

Oszczędność czasu i pieniędzy dzięki wirtualnej inżynierii. Możliwość szybkiego znalezienia odpowiednich komponentów i opracowania swojego produktu cyfrowo razem z inżynierami igus®. Analiza wykonalności 1:1 z modelami 3D wspiera rozwój produktu, identyfikując słabe punkty na wczesnym etapie i optymalizując projekt — bez fizycznych prototypów.

iguverse® może również służyć jako platforma prezentacyjna lub wirtualne wsparcie dla napraw. To wydajna, przyjazna dla użytkownika platforma do zrównoważonego rozwoju produktu i szybkiego prototypowania.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: www.igus.pl/iguverse

 

 

 

Rewolucyjne wyszukiwanie produktów za pomocą sztucznej inteligencji

Projektowanie bezsmarowych aplikacji w zaledwie kilka sekund

Rewolucyjny sposób wyszukiwania produktów dzięki igusGO — platformie w chmurze, wykorzystującej sztuczną inteligencję. Wystarczy zrobić zdjęcie istniejącej aplikacji, w tym jej otoczenia, a inteligencja igusGO pokaże, które produkty igus® mogą pomóc w zaprojektowaniu bezsmarowych rozwiązań.

Aplikacja pokazuje również, gdzie istnieje większy potencjał poprawy technologii maszyny, a nawet obniżenia kosztów w tym samym czasie. Znaleźć w niej można również informacje o zastosowaniach, które zostały już zoptymalizowane na porównywalnych maszynach i komponentach oraz gdzie bezpośrednio zamówić produkt lub przesłać zapytanie.

Jak działa igusGo? To proste!

  1. Zrób zdjęcie rzeczywistej aplikacji
  2. Wybierz spośród rozpoznanych sugestii
  3. Sprawdź szczegóły rozwiązania motion plastics®
  4. Zakup części bezpośrednio w sklepie

Więcej informacji o aplikacji igusGo na stronie: www.igus.pl/igusgo

 

 

Platforma usługowa

Szybkie i łatwe tworzenie własnego konfiguratora online

Konfiguracja, projektowanie, symulacja – uzyskaj szybko i łatwo odpowiedni produktu, dzięki narzędziom cyfrowym. Nowa platformie usługowej kopla, dostarcza indywidualne rozwiązania konfiguracyjne — szybko i ekonomicznie.

Rozwiązanie jest skierowane w szczególności do średnich firm, które działają na skalę międzynarodową i chciałyby promować swoje produkty online. Zasada modułowości i w pełni zarządzana usługa w chmurze, skracają czas wprowadzania produktu na rynek.

Grupą docelową są firmy, które chcą być zorientowane na klienta w erze cyfrowej. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oferujemy kompleksowe rozwiązania, dzięki którym produkty są prezentowane w sieci i zwiększają możliwości rynkowe.

Zachęcamy do przesłania zapytania tutaj: www.igus.pl/kopla

 

Zminimalizowane przestoje

Szybkie zaopatrzenie w części zamienne dzięki AI

Przy zakupie części zamiennych liczy się każda minuta. Najprostszym sposobem by je kupić jest zrobienie zdjęcia zastosowania za pomocą smartfona lub tabletu. Sztuczna inteligencja igus zajmie się resztą. Analizuje zdjęcie i wyszukuje dokładnie tę część wśród setek tysięcy produktów igus, która jest potrzebna. Następnie można ją natychmiast zamówić za pomocą usługi w chmurze. To znacznie skraca czas przestoju maszyny i systemu. Nowa usługa w chmurze może być obsługiwana intuicyjnie — nawet przez osoby niebędące technikami. Zachęcamy do wypróbowania już dziś naszej, wspieranej przez sztuczną inteligencję wyszukiwarki części zamiennych — wystarczy przesłać zdjęcie.

Bezpośrednie testowanie: www.igus.pl/identify

 

Szybszy proces projektowania

Rozszerzona rzeczywistość dla maksymalnej przejrzystości i bezpieczeństwa systemu

Projekt aplikacji nie tylko na ekranie, ale również w formie wirtualnego modelu w rzeczywistości. Jest to możliwe dzięki funkcji AR, którą firma igus zintegruje z platformą narzędzi online. Wystarczy skonfigurować produkt, zaprojektować i przetestować model AR. Efektem jest większa przejrzystość i bezpieczeństwo planowania oraz szybszy proces projektowania. Za pomocą smartfona, tabletu lub specjalnych okularów można oglądać wirtualne modele w rzeczywistości. Można również zaprojektować rożne modele dla maksymalnej łatwości przeglądania. W ten sposób oszczędza się czas i koszty oraz rozpoznaje ewentualne błędy jeszcze przed stworzeniem prototypu — na wirtualnie rzutowanym modelu cyfrowego bliźniaka.

Więcej informacji: www.igus.pl/AR

 

Usługa przemysłowego druku 3D

Najbardziej opłacalne rozwiązanie spośród wszystkich materiałów igus motion plastics i procesów produkcyjnych

Uzyskiwanie indywidualnego komponentu z prędkością rakiety: to podstawowa koncepcja usługi igus motion on demand. Wystarczy przesłać model 3D, a możliwość produkcji jest sprawdzana automatycznie, obliczane są ceny i czas dostawy, a komponent można zamówić bezpośrednio online. Można również obliczyć oczekiwaną żywotność komponentu w indywidualnym zastosowaniu. Alternatywą dla przesyłania danych CAD jest wybór geometrii łożyska ślizgowego, wprowadzenie indywidualnych wymiarów i ilości oraz bezpośrednie porównanie cen, czasów dostawy i tolerancji  odpowiednich rozwiązań łożysk ślizgowych — na jednej stronie, dla wszystkich procesów produkcyjnych oferowanych przez igus i wszystkich odpowiednich materiałów motion plastics. Po wybraniu rozwiązania, wystarczy pobrać model STEP lub rysunek techniczny i złożyć zamówienie bezpośrednio online.

Zachęcamy do wypróbowania teraz: www.igus.pl/mod

 

Usługa CNC

Informacje o cenie i analiza wykonalności w jednym narzędziu

Łatwe i szybkie zamawianie online części wykonanych z materiału iglidur! Dzięki usłudze CNC 2.0 wystarczy przesłać model 3D, aby otrzymać przejrzyste informacje o cenie i analizę wykonalności produkcji. Narzędzie zapewnia wizualną informację zwrotną i weryfikuje geometrię modelu 3D. Kalkulacja ceny jest aktualizowana w ciągu kilku sekund w zależności od wybranych komponentów. W przypadku wysokiej złożoności lub problemów z wykonalnością, narzędzie zapewnia informacje zwrotne. Prognoza żywotności będzie dostępna wkrótce. Opcja ekspresowa umożliwia otrzymanie komponentów CNC wykonanych z materiału iglidur w ciągu 3 do 4 dni.

Przejdź do konfiguracji: www.igus.pl/speedicut

 

Sprawdzenie tolerancji

Rewolucyjne rozpoznawanie rysunków 2D z zaleceniami dotyczącymi tolerancji

W porównaniu z tolerancjami elementów metalowych, często istnieją wątpliwości co do prawidłowego projektowania elementów z tworzyw sztucznych. Wystarczy przesłać rysunek techniczny komponentu w formacie PDF lub pliku graficznym. Narzędzie sprawdza wszystkie informacje na rysunku w odniesieniu do naszych standardów produkcji tworzyw sztucznych. W ciągu zaledwie kilku sekund niewykonalne tolerancje wymiarów, kształtu i położenia, a także specyfikacje powierzchni są wizualnie zaznaczane na rysunku — i sugerowane są korekty. Użytkownik może wybrać odpowiadające mu alternatywy, a nawet pobrać poprawioną wersję oryginalnego rysunku w postaci pliku PDF. Techniczna informacja zwrotna — zautomatyzowana, szybka i łatwa.

Szybkie testowanie: www.igus.pl/sprawdzenie-tolerancji

 

 

Platforma RBTX, RBTXpert, RBTXperience – dla opłacalnej robotyki

Komponenty wiodących marek | Zwrot z inwestycji 3–12 miesięcy | Automatyzacja bez znajomości robotyki

RBTX to platforma, która łączy użytkowników i dostawców opłacalnych komponentów do robotyki. Proste narzędzia i niezawodne usługi pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze, znajdując rozwiązania z zakresu robotyki dostosowane do budżetu oraz zastosowań. Kompatybilność gwarantowana.

Zachęcamy do odkrycia: www.rbtx.com/en

 

 

Prosty recykling

Rynek technicznych tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu

Co dzieje się z przemysłowymi polimerowymi komponentami po zakończeniu ich żywotności? To pytanie zainspirowało igus do stworzenia programu „Chainge” („eko-prowadnik”). Firma pragnie w ten sposób zapewnić klientom łatwy sposób recyklingu przemysłowych tworzyw sztucznych. Na platformie Chainge Marketplace (chainge.igus.eu/marketplace) można znaleźć odpowiedni materiał z recyklingu. Producent oferuje recyklaty, regranulaty i przemiał, które umożliwiają tworzenie nowych produktów zgodnie z potrzebami klientów.

Od 2019 roku igus otrzymał 75 000 kg materiału do recyklingu.

igus inwestuje również w technologię recyklingu HydroPRS firmy Mura Technology Limited, która przekształca niesortowany plastik z powrotem w ropę – a wszystko to w zaledwie 20 minut przy użyciu wody, wysokich temperatur i ciśnienia.

Zapraszamy teraz: chainge.igus.eu

 

Nowe rowery na nową erę

Platforma igus:bike dla zrównoważonej i miejskiej mobilności

Platforma igus:bike oferuje producentom rowerów i komponentów możliwość współpracy z nami w celu rozwoju nowoczesnej mobilności. Jednym z dostawców, z którym firma ściśle współpracuje, jest holenderski producent mtrl. W ramach inwestycji igus, która obejmuje ścisłe partnerstwo, firmy łączą swoje doświadczenie i energię, aby zademonstrować nieograniczone możliwości tworzyw sztucznych w przemyśle rowerowym oraz realizować nowe wizje. Generacja rowerów 4.0 daje mtrl pierwszy rower zaprezentowany na platformie igus:bike, który wyznacza światowe standardy.

Platforma igus:bike pokazuje aktualny stan technologii i pomaga producentom rowerów oraz komponentów w nawiązywaniu kontaktów oraz wymianie informacji, a także we wspólnym dążeniu do przyszłej mobilności.

Dołącz teraz: www.igus.bike

 

 

Narzędzia online

Konfiguratory online igus. Redukcja kosztów procesu i bardziej efektywna konfiguracja produktów

Szybszy i bardziej wydajny sposób konfigurowania produktu za pomocą narzędzi online od igus. Wyszukiwanie idealnego trybokomponentu do swojej aplikacji i konfiguracja zgodnie z wymaganiami w ciągu kilku sekund. Na stronie igus® można projektować i konfigurować prowadniki kablowe, przewody, technologię napędową, opłacalne roboty, inteligentne tworzywa sztuczne i komponenty drukowane 3D — w pełni cyfrowo. Ceny, czas dostawy i oczekiwana żywotność są obliczane na bieżąco i umożliwiają opracowanie idealnego rozwiązania. Pobieranie arkuszy danych, modeli CAD i rysunków technicznych oraz zamawianie skonfigurowanego produktu online jest łatwe i szybkie.

Zachęcamy do wypróbowania teraz: www.igus.pl/tools

 

Inteligentne tworzywa sztuczne

Monitorowanie fabryk, rejestrowanie stanów działania, ocena danych maszyny i wydłużenie żywotności produktu

1,5 biliona dolarów… to koszt strat produkcyjnych, jakie każdego roku ponoszą firmy przemysłowe, według badania przeprowadzonego przez Senseye, producenta oprogramowania analitycznego z Wielkiej Brytanii. Firmy muszą pracować produktywnie i ekonomicznie oraz unikać awarii. Automatyzacja i Przemysłowy Internet Rzeczy (IIoT) stanowią potężną pomoc. Inteligentne tworzywa sztuczne igus są opłacalną przepustką do świata Przemysłu 4.0. Łożyska ślizgowe, prowadniki kablowe i przewody są wyposażone w czujniki monitorujące. Komunikują się one bezprzewodowo z modułami IT i ujawniają swój status w czasie rzeczywistym. Pozwala to uniknąć kosztownych awarii systemu (monitorowanie stanu) i umożliwia optymalne planowanie konserwacji (konserwacja predykcyjna). Celem jest zwiększenie produktywności, obniżenie kosztów i zwiększenie konkurencyjności — we własnym zakładzie i dla naszych klientów. Konserwacja predykcyjna może obniżyć koszty konserwacji nawet o 30%, a czas przestoju nawet o 70%.

Znajdź inteligentne rozwiązanie: www.igus.pl/smartplastics

 

Źródło: igus

 

Authors
Tagi ,

Related posts

Góra
English