Zegarek G-SHOCK wykonany ze stopu tytanu

GMW-B5000TR

 

Spółka Casio Computer wprowadza na rynek zegarek GMW-B5000TR, nowy produkt w ofercie kwadratowych, metalowych i odpornych na wstrząsy zegarków z serii 5000 z nowym stopem tytanu opracowanym specjalnie na potrzeby zegarków G-SHOCK.

W zewnętrznych elementach zegarka GMW-B5000TR zastosowano nowy stop oparty na tytanie TranTixxii, produkcie przeznaczonym do zastosowań we wzornictwie przemysłowym. W ramach nieustannego poszukiwania zaawansowanych materiałów do zegarków G-SHOCK, nowy stop tytanu opracowano przy współpracy z Nippon Steel Corporation, w wyniku prac badawczo-rozwojowych trwających 6 lat. Ten specjalny stop jest około dwukrotnie twardszy niż czysty tytan, lecz nadal zachowuje swoją lekkość i właściwości antykorozyjne i przeciwalergiczne. Ten wysoki poziom twardości umożliwia uzyskanie lustrzanego wykończenia porównywalnego ze stalą nierdzewną na tytanie, co było trudne do uzyskania z zastosowaniem tej metody. Rezultatem jest pierwszy tytanowy G-SHOCK z ramką szkiełka i bransoletą o lustrzanym wykończeniu.

Te same właściwości, które pozwalają na uzyskanie lustrzanego stalowego wykończenia, również zapewniają ekspresywność, która podkreśla piękno platerowania jonowego. Casio wykorzystał zalety tej zaawansowanej technologii materiałowej w celu stworzenia pierwszego w pełni metalowego zegarka z wielobarwnym platerowaniem jonowym. Złota koperta z powłoką uzyskaną metodą platerowania jonowego kontrastuje z polichromatycznym platerowaniem poszczególnych segmentów bransolety i przycisków w odcieniach czerwieni, jasnej i ciemnej szarości, z dodatkiem jeszcze większej ilości koloru złotego, jak również w nowym odcieniu granatu, dodając od tego metalowego modelu swobodę charakteryzującą wzornictwo zegarków G-SHOCK. Wielokolorowa tarcza potęguje to wrażenie.

Zegarek GMW-B5000TR wyposażono w funkcję Smartphone Link, pozwalającą na automatyczną synchronizację czasu, wyświetlenie godziny w różnych strefach czasowych i wiele więcej przyjaznych dla użytkownika funkcji. Innowacyjnemu wzornictwu towarzyszy doskonała praktyczność, dzięki oryginalnemu systemowi zasilania Casio Tough Solar, odbiornikowi fal radiowych Multiband 6 i w pełni automatycznemu podświetleniu LED.

 

TranTixxii

Jest to marka tytanu opracowana wspólnie przez Nippon Steel Corporation i spółki partnerskie. Materiały stworzone z wykorzystaniem tytanu TranTixxii podkreślają wspaniałe właściwości estetyczne uzyskane z zastosowaniem technologii produkcji materiałów, które Nippon Steel zgromadził w ramach działalności związanej z produkcją stali. Nippon Steel jest trzecim największym na świecie producentem stali surowej na świecie i największym producentem stali w Japonii.

 

Źródło: Casio

Authors
Tagi ,

Related posts

Góra
English