Krakowski Park Technologiczny i EIT Digital wspierają startupy na wczesnym etapie rozwoju

 

Nawet 25 tys. euro wsparcia finansowego mogą pozyskać startupy. Rusza kolejna edycja EIT Digital Venture Program – międzynarodowego programu dla startupów na wczesnym etapie rozwoju. Tym razem Krakowski Park Technologiczny łączy siły nie tylko z EIT Digital, ale również JIC, organizacją która przybliży uczestnikom specyfikę czeskich oraz słowackich rynków.

Program daje możliwości rozwoju zespołom, które mają pomysł na biznes technologiczny i są gotowe założyć firmę. Zespoły muszą posiadać innowacyjny pomysł, proof of concept, prototyp lub MVP w obszarze: digital tech, industry, cities, finances i wellbeing. Poza tym, muszą planować założenie własnego startupu i mieć potrzebę szybkiej weryfikacji swoich biznesowych założeń.
Co zyskują zespoły?
  • 8 tygodni intensywnego mentoringu biznesowego online
  • do 25 tys. euro wsparcia finansowego
  • okazję do międzynarodowego networkingu
  • szansę, by poznać specyfikę czeskich i słowackich rynków
Zgłoszenie może dotyczyć mobilnej aplikacji, software’u czy fizycznego urządzenia. Kluczem do sukcesu jest w tym wypadku multidyscyplinarny zespół oraz oryginalny pomysł na usługę lub produkt – mówi Sonia Bazan, koordynatorka regionalnej edycji EIT Digital Venture Program i business development specialist w Krakowskim Parku Technologicznym.

Mentoring zapewniony przez KPT oraz JIC będzie odpowiadał na indywidualne potrzeby uczestników, a wsparcie finansowe od EIT Digital pozwoli prowadzić zespołom dalsze działania z zakresu R&D czy uruchomić pierwsze kampanie marketingowe – dodaje Sonia Bazan.

Organizatorzy będą mówić o EIT Digital Venture Program podczas planowanych wydarzeń towarzyszących.
  • 12 marca o godz. 13.00 odbędzie się sesja informacyjna dot. programu organizowana wspólnie z Wolves Summit. Każdy, kto zapisze się na wydarzenia ma szansę otrzymać wejściówkę uprawniającą do darmowego udziału w marcowej edycji Wolves Summit  https://hubs.li/H0H3jNY0
  • 16 marca o godz. 16.00 odbędzie się Pitching Fight Club, podczas którego osoby z pomysłem na biznes mogą je zaprezentować w formie 3-minutowych pitchy, zebrać feedback od doświadczonych jurorów i wygrać nagrodę pieniężną. W trakcie spotkania, Sonia Bazan, koordynatorka projektu EIT Digital Venture Program, odpowie również na pytania dotyczące programu oraz warunków przystąpienia. Szczegóły wydarzenia https://www.facebook.com/events/179485557005941/
  • Przedstawiciele KPT odpowiedzą też na Wasze pytania podczas Wolves Summit 24-26.03.2021 r. Szukajcie ich w aplikacji matchmakingowej!
  • Pod koniec marca Krakowski Park Technologiczny zaprasza również na sesję pytań Q&A, to kolejna okazja, aby w kameralnym gronie porozmawiać o możliwościach rozwoju razem z EIT Digital. Szczegóły już niebawem na fanpage’u Inkubatora Technologicznego w Krakowie.
W ubiegłym roku, do programu zgłosiło się ponad 70 startupów z Polski, Czech i Słowacji. Ostatecznie w programie wzięło udział 5 zespołów, które dopracowały swoje modele biznesowe, ukończyły MVP i założyły firmy.

Dzięki programowi EIT Digital, udało nam się dokończyć wersję MVP aplikacji, z którą planujemy wejść na rynek. Dzięki wsparciu mentorów jesteśmy dużo lepiej przygotowani i wiemy, w jakim kierunku prowadzić dalsze działania sprzedażowe i marketingowe – podsumowuje Tomasz Marcińczyk CEO & Founder of Restimo. Spółka brała udział w poprzedniej edycji programu z produktem RestPay i zdobyła 25 tys. euro na rozwój firmy.

Szczegóły programu oraz formularz aplikacyjny można znaleźć tutaj: https://www.eitdigital.eu/venture-program/
By zapoznać się z listą zgłoszeń nagrodzonych w 2020 roku, wystarczy odwiedzić tę stronę: https://www.eitdigital.eu/venture-program/winners-2020/
Nabór trwa do 8 kwietnia. Na wszystkie pytania dotyczące przygotowania formularza, warunków uczestnictwa w konkursie, a także samego EIT Digital odpowie Sonia Bazan (sbazan@kpt.krakow.pl).
Bieżące informacje będą publikowane na facebookowej stronie Inkubatora Technologicznego.
Źródło: KPT
Authors

Related posts

Góra
English