Obrót w kompaktowych rozmiarach: igus rozszerza asortyment łożysk wieńcowych

Oszczędzające miejsce łożyska wieńcowe PRT-04 są teraz dostępne w nowych rozmiarach z wewnętrznym i zewnętrznym napędem zębatym oraz z funkcją blokowania pozycji

 

 

Są kompaktowe, lekkie i zwiększają możliwości projektowania. Zostały opracowane specjalnie do pracy w ruchu w ograniczonych przestrzeniach montażowych i umożliwiły firmie igus oferowanie kompletnego, modułowego systemu PRT-04. Bezsmarowe łożyska wieńcowe są dostępne w ośmiu rozmiarach. Posiadają one uzębienie zewnętrzne oraz ogranicznik kąta obrotu (opcjonalnie), a obecnie również uzębienie wewnątrz łożyska i funkcję blokady. Pozwala to projektantowi znaleźć odpowiedni komponent do zastosowań w bardzo małej przestrzeni montażowej przy spełnieniu wielu wymagań projektu.

Łożyska wieńcowe igus obracają układy montażowe, panele kontrolne i stoły indeksujące, nawet przy wysokich prędkościach. Aby mogły się one obracać, a jednocześnie nie wymagały konserwacji, firma igus stosuje elementy ślizgowe, które pracują promieniowo i osiowo pomiędzy wewnętrznymi i zewnętrznymi bieżniami łożyska. Elementy ślizgowe wykonane z wysokowydajnego tworzywa sztucznego iglidur J, zapewniają redukcję tarcia oraz zużycia, bez konieczności smarowania. Firma igus wprowadza obecnie na rynek kompletny system modułowy dla swojej serii kompaktowych łożysk wieńcowych PRT-04. Odporne na korozję pierścienie wieńcowe zostały opracowane specjalnie do zastosowania w niewielkich przestrzeniach montażowych, przy obciążeniach do 48 000 N. Zaletą tej serii jest to, że wymaga tylko połowy przestrzeni potrzebnej w porównaniu do serii PRT-01. Jest o 60% lżejsza i kosztuje o 20% mniej. – Łożyska obrotowe PRT-04 pozwoliły nam na wdrożenie wielu zastosowań w automatyzacji, przemyśle opakowaniowym i meblarskim – mówi Michał Obrębski, manager produktu iglidur w igus Polska. – Gama produktów została teraz rozszerzona o nowe wersje, dzięki czemu inżynierowie zyskują jeszcze większą swobodę projektowania.

 

Kompaktowe łożysko z uzębieniem wewnętrznym i nową funkcją blokady

Kompaktowe i lekkie łożyska wieńcowe są dostępne w ośmiu rozmiarach od 20 do 300 milimetrów. Oprócz akcesoriów, takich jak wyprowadzenie wałka napędowego, płyty montażowe i dźwignie zaciskowe, firma igus oferuje trzy systemy zewnętrznych pierścieni zębatych, napędowych i jeden wewnętrzny pierścień napędowy dla bardzo ograniczonych przestrzeni montażowych, np. w systemach transportu bez napędu. Łożyska wieńcowe są napędzane za pomocą pasów lub kół zębatych, które firma igus produkuje metodą formowania wtryskowego z wysoce odpornych na zużycie trybopolimerów. Firma igus opracowała również łożysko wieńcowe z funkcją blokady specjalnie do zastosowań takich jak stoły montażowe. Punkty blokowania są ustawione pod kątem 90° lub mogą być zdefiniowane zgodnie z wymaganiami klienta. Do specjalnych obszarów zastosowań firma igus dostarcza wersję łożyska wieńcowego z rozpraszającymi elementami ślizgowymi, które zapobiegają powstawaniu ładunków elektrycznych w sposób zgodny z wymogami ESD. Podobnie jak w przypadku wszystkich produktów firmy igus, również żywotność łożysk wieńcowych można obliczyć online dla danego zastosowania.

Dowiedz się więcej o łożyskach igus z pierścieniami wieńcowymi: https://www.igus.pl/info/prt-news-2020-overview

 

Źródło: igus

Authors
Tagi ,

Related posts

Góra
English