Firma NSK korzysta z globalnej sieci zakładów produkcyjnych, optymalizując proces pozyskiwania precyzyjnych komponentów liniowych

 

Wysoko precyzyjne prowadnice liniowe stanowią ważną grupę produktów dla jednostki zarządzającej Linear Motion Technology (Seiki) firmy NSK. Specjalizując się w tej dziedzinie, NSK spełnia oczekiwania wielu wymagających sektorów rynku, w tym przemysłu obrabiarkowego. Znaczny odsetek prowadnic liniowych, które są dostarczane europejskim klientom z branż precyzyjnych wytwarzających produkty o wysokiej jakości, jest dostosowany do specyfiki zastosowania lub stanowi adaptację jednostek standardowych.

Każdy zakład NSK w globalnej sieci produkcyjnej komponentów ruchu liniowego koncentruje się na określonych produktach. Na przykład prowadnice liniowe z serii NH/NS należą do asortymentu wytwarzanego w zakładzie Changwon w Korei.

Eduardo Rodriguez, dyrektor Seiki Management Unit, European Industrial Business Unit, podkreśla: – Produkcja precyzyjnych prowadnic liniowych wymaga rozległej wiedzy eksperckiej i know-how, które zapewniają nasi koledzy w fabryce w Changwon. Zakład ten wykorzystuje również maszyny produkcyjne opracowane we własnym zakresie przez NSK, co przekłada się na niezwykle wysoką wydajność i precyzję naszych produktów liniowych.

Prowadnice liniowe NH/NS oferują dwukrotnie dłuższą żywotność w porównaniu ze standardowymi odpowiednikami oraz zapewniają do 30% wyższą obciążalność dynamiczną w stosunku do modeli poprzedniej generacji. Dalsze korzyści obejmują długie okresy międzyobsługowe, niski poziom szumu i łatwość instalacji. Zalety te są pochodną innowacyjnych cech konstrukcyjnych, takich jak specjalna geometria bieżni, a także precyzyjny proces wytwarzania komponentów liniowych w zakładzie Changwon.

 

Oprócz oferowania wysokiego poziomu innowacyjności i jakości, firma NSK zawsze pozostaje elastyczna pod względem wymagań klientów. Niedawny przykład stanowią zamówienia od dwóch odbiorców w Europie: producenta urządzeń medycznych oraz producenta wysokiej jakości systemów do drukowania na tekstyliach. Obaj klienci zamówili prowadnice z serii NH/NS o określonych długościach. Produkcja szyn zgodna z tymi wymaganiami została zrealizowana w Changwon, a następnie komponenty zostały wysłane do zakładu NSK w Newark w Wielkiej Brytanii w celu ostatecznej kompletacji i pakowania.

Ponieważ obaj klienci zgłaszają ciągłe zapotrzebowanie, zaopatrujemy się w zakładzie Newark w szyny dostosowane do indywidualnych potrzeb odbiorców, dzięki czemu zawsze możemy dostarczyć je na czas – wyjaśnia Eduardo Rodriguez.

Ostateczny rezultat tych działań zapewnia każdorazowo krótkie czasy realizacji prowadnic liniowych na zamówienie. Dodatkowo obróbka prowadnic liniowych w Newark wymaga mniej wysiłku, co z kolei obniża koszty dla klientów i ogranicza wpływ na środowisko, dzięki eliminacji odpadów i zbędnych operacji.

Tego typu wydajna i skuteczna współpraca istnieje nie tylko między oddziałami NSK w Korei i Wielkiej Brytanii – międzynarodowa sieć produkcyjna firmy obejmuje 64 zakłady w 13 krajach, z których wszystkie są wysoce wyspecjalizowane. Na przykład Munderkingen w Niemczech to bardzo elastyczny zakład produkujący niestandardowe łożyska stosowane w maszynach mobilnych. Łożyska te, wytwarzane często w małych seriach, są popularne wśród międzynarodowych producentów maszyn rolniczych.

 

Źródło: NSK

Authors
Tagi ,

Related posts

Góra
English