Elfa Distrelec rozbudowuje swoją ofertę dla branży automatyzacji o roboty przemysłowe Automata

 

Spółka Elfa Distrelec z przyjemnością zawiadamia o nawiązaniu nowej współpracy ze spółką Automata. Elfa Distrelec to wiodący, autoryzowany dystrybutor rozwiązań z zakresu automatyzacji oferowanych przez największe wiodące marki. Z przyjemnością rozszerzamy naszą ofertę dla klientów o dostęp do robotycznych ramion przemysłowych (Eva) oraz chwytaków, co pozwoli nam dodatkowo rozbudować ofertę produktową i zwiększyć konkurencyjność w branży elektroniki i automatyzacji.

Raj Patel, dyrektor generalny Elfa Distrelec, skomentował: – Z przyjemnością stajemy się częścią sieci dystrybucji Automata. Pozycja Elfa Distrelec pozwoli nam rozszerzyć zasięg produktów Automata wśród naszej szerokiej bazy klientów w całej Europie. Nie możemy się już doczekać, aby zaoferować naszym klientom ekscytującą nową gamę wysokiej jakości robotów przemysłowych, które będą ściśle dopasowane do rosnącego zapotrzebowania wynikającego ze zróżnicowanych potrzeb naszych klientów.

Wytwarzane przez Automata ramiona robotyczne z rodziny Eva stanowią przystępne cenowo rozwiązanie do automatyzacji prac związanych z pobieraniem i przenoszeniem lekkich przedmiotów (<1,25 kg), które pomaga zlikwidować obszary niższej wydajności, zoptymalizować czas trwania procesu i wprowadzić dodatkowe zmiany robocze bez podnoszenia kosztów. Ramiona robotyczne sprawdzają się najlepiej w bardzo powtarzalnych czynnościach nie wymagających zaangażowania wysoko wykwalifikowanych pracowników. Najczęstszymi obszarami zastosowania ramion Eva są zadania z jednej z pięciu kategorii: obsługa maszyn, testowanie produktów, przeglądy, sortowanie i automatyzacja prac laboratoryjnych.

Łatwość obsługi wynikająca z możliwości intuicyjnego nawiązywania połączeń i konfigurowania urządzeń z serii Eva nie ma sobie równych, dzięki czemu robot może rozpocząć pracę polegającą na realizacji prostych czynności narzędziowych w ciągu mniej niż dwóch godzin od jego rozpakowania. Użytkownik otrzymuje też do dyspozycji Choreograph, czyli wbudowany wizualny edytor rodziny produktów Eva o niezrównanych możliwościach, który można obsługiwać na dowolnym urządzeniu z przeglądarką internetową (takim jak laptop, smartfon albo tablet) lub przez interfejs REST API i pakiet Python SDK dedykowany do zaawansowanych zastosowań i integracji.

Przez dziesięciolecia roboty przemysłowe były drogie, złożone i niedostępne dla znacznej większości małych i średnich przedsiębiorstw. Automata postawiła sobie za cel zmianę takiego stanu rzeczy poprzez wprowadzenie na rynek rodziny produktów Eva. Chcemy wyrównać szanse dzięki zastosowaniu automatyzacji i pozwolić wszystkim przedsiębiorstwom czerpać korzyści z robotyki, tak aby mogły wdrażać innowacje i zachować konkurencyjność. Z przyjemnością nawiązujemy współpracę z firmą Elfa Distrelec, jednym z europejskich dystrybutorów elektroniki cieszących się największym zaufaniem – dzięki temu przystępne cenowo roboty przemysłowe będą dostępne dla wielu przedsiębiorstw w całej Europie, niezależnie od rodzaju ich działalności i rozmiarów – Mostafa Elsayed, współzałożyciel i dyrektor generalny, Automata.

 

Źródło: Elfa Distrelec

Authors

Related posts

Góra
English