Nowa generacja robotów serii SCARA i4H do obsługi najcięższych ładunków

 

Wytrzymały robot SCARA i4H może przenosić ładunki o masie do 15 kg i został zaprojektowany z myślą o łatwej integracji z linią produkcyjną. Umożliwia wytwarzanie zróżnicowanych produktów w małych partiach, co pozwala producentom poszerzyć swoją ofertę.

Najnowszy robot przemysłowy SCARA i4H firmy OMRON pozwala sprostać wymaganiom masowego dostosowywania, umożliwiając wytwarzanie bardzo zróżnicowanych produktów w małych partiach. W efekcie producenci mogą łatwo poszerzyć swoją ofertę. Model SCARA i4H pojawia się na rynku niedługo po premierze robota SCARA i4L do niewymagających zastosowań.

Model i4H ma unikatowe rozwiązania konstrukcyjne, które idą w parze z najwyższą innowacyjnością i jakością produktów firmy OMRON. Moduł EtherCAT firmy OMRON, który jest podłączony bezpośrednio do ramienia robota, upraszcza projektowanie skomplikowanych narzędzi. Wbudowane sterowniki nowej generacji zajmują mniej miejsca i minimalizują okresową obsługę techniczną. Model i4H wyposażono również we wbudowane interaktywne funkcje obsługi technicznej. Wysoka prędkość i precyzja robota SCARA i4H gwarantują dokładność i poprawność montażu.

Negatywny wpływ pandemii COVID-19 na dzisiejszą gospodarkę światową jest niezaprzeczalny. Ze względu na pandemię w zakładach wdrożono surowe wymogi dotyczące dystansu społecznego i protokoły bezpieczeństwa. Potrzeba indywidualnego dostosowania linii produkcyjnej jest teraz ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Model i4H odgrywa bardzo ważną rolę w automatyzacji procesów przepływu pracy, zapewniając jednocześnie pracownikom bezpieczny dystans społeczny i umożliwiając im skupienie się na innych zadaniach — mówi Motohiro Yamanishi, starszy dyrektor generalny, który odpowiada za projekt rozwoju biznesu w dziale automatyki przemysłowej firmy OMRON.

Robot SCARA i4H firmy OMRON zapewnia niezawodność obsługi ciężkich ładunków, która musi być szybka i precyzyjna przez cały czas. Model i4H stanowi idealne uzupełnienie linii produkcyjnej w zadaniach związanych z paletyzacją i załadunkiem w branży produkcji żywności i napojów — mówi Tom Mathias, prezes i dyrektor generalny firmy OMRON Robotics and Safety Technologies, Inc., która jest wiodącym dostawcą rozwiązań z zakresu robotyki i bezpieczeństwa dla przemysłu i stanowi część działu automatyki przemysłowej firmy OMRON.

 

 

 

Najważniejsze cechy robota SCARA i4H:

Większa ładowność: Robot SCARA i4H firmy OMRON może przenosić ładunki o masie do 15 kg. Duża ładowność ma kluczowe znaczenie w zastosowaniach takich jak załadunek, rozładunek, paletyzacja oraz podnoszenie i układanie. Model i4H jest idealnym wyborem dla firm działających w branży motoryzacyjnej, spożywczej lub dóbr konsumpcyjnych.

Bezproblemowa integracja z istniejącymi liniami produkcyjnymi: Technologia łączności EtherCAT firmy OMRON umożliwia synchronizację pomiędzy innymi urządzeniami. Upraszcza to zaawansowane procesy montażu, instalacji i wdrażania, które wymagają wysokiego poziomu precyzji i zaangażowania, a także zapewnienia kontroli jakości z integracją wizualną. Ponadto szeroki zakres dostępnych konfiguracji modelu i4H pozwala na dostosowanie go do każdego stanowiska roboczego.

Maksymalizacja czasu pracy bez przestojów: Operatorzy mogą kontrolować i ograniczać nieplanowane przestoje dzięki najlepszym wbudowanym interaktywnym funkcjom obsługi technicznej. Model i4H ma własny wyświetlacz, który upraszcza rozwiązywanie problemów, oraz wskaźnik świetlny „zdrowia” — to pierwsze tego typu rozwiązania na świecie. Użytkownik może podjąć odpowiednie działania zależnie od koloru wskaźnika robota.

 

Cechy dodatkowe:

Ładowność 15 kg
Zasięg do 650 mm, 750 mm i 850 mm
Standardowe tuleje 210 mm lub 410 mm
Możliwość zamontowania wszystkich trzech modeli na posadzce lub ścianie* albo w pozycji odwróconej na suficie
Programowanie z obsługą EtherCAT i Ethernet*
Pierwsze na świecie wskaźniki świetlne „zdrowia” robota
Interaktywne funkcje obsługi technicznej*

* Od lata 2021 r.

 

Informacje o inicjatywie „innovative-Automation”

W ostatnim czasie firma OMRON opracowała innowacyjną koncepcję produkcyjną pod nazwą „innovative-Automation!”. Obecnie firma OMRON dąży do wprowadzania innowacji w zakładach produkcyjnych poprzez realizację tej koncepcji, składającej się z trzech kluczowych innowacji — lub tzw. trzech „i”. Dzięki tym innowacjom w dziedzinie automatyzacji firma OMRON zamierza znacząco zwiększyć wydajność zakładów produkcyjnych w celu uzyskania wysokiej wartości dodanej. Intencją pierwszego „i”, czyli integracji (ewolucji sterowania), jest rozwój technologii automatycznego sterowania, aby praktycznie każdy operator, niezależnie od stopnia doświadczenia, mógł z powodzeniem wykonywać pracę, która wcześniej wymagała specjalistycznych umiejętności. Poprzez drugie „i” — inteligencję (rozwój inteligencji za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych) — firma OMRON dąży do stałego rozwoju urządzeń i linii produkcyjnych. Zastosowanie szerokiej gamy urządzeń sterujących i sztucznej inteligencji (SI) pozwala na uczenie się maszyn na podstawie doświadczenia oraz utrzymywanie ich w optymalnym stanie. Trzecie „i”, czyli interaktywność (nowa harmonizacja relacji między ludźmi a maszynami), polega na rozwijaniu harmonijnego współdziałania maszyny i człowieka. Celem jest wypracowanie takiej współpracy, podczas której maszyny będą w stanie pomagać operatorom poprzez rozpoznawanie ludzkich myśli i zachowań. Tak zaawansowany tryb pracy może zaoferować jedynie firma OMRON, doświadczony producent specjalistycznych urządzeń sterujących.

 

Źródło: OMRON

Authors
Tagi ,

Related posts

Góra
English