Danwood S.A. skorzysta z ulgi podatkowej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Kolejna inwestycja w Białymstoku

 

Zarząd Suwalskie Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. wydał kolejną decyzję o wsparciu. Otrzymał ją duży Przedsiębiorca Danwood S.A., jeden z najbardziej liczących się na rynku europejskim dostawców prefabrykowanych domów o konstrukcji drewnianej w standardzie „pod klucz”.

Przedmiotem nowej inwestycji będzie budowa w Białymstoku zakładu produkcyjno – magazynowego z częścią biurową i zapleczem socjalnym. Dodatkowo zostaną zakupione maszyny, urządzenia i narzędzia do produkcji oraz wyposażenia hali, a także wartości niematerialne i prawne, w tym: oprogramowanie, patenty i licencje. Ponadto Przedsiębiorca planuje zakup i montaż ogniw fotowoltaicznych.

Powstały zakład będzie produkował zestawy modułów przestrzennych o zaawansowanym stopniu wykończenia oraz panele ścienne.
W związku z nową inwestycją Danwood S.A. poniesie koszty kwalifikowane w wysokości co najmniej 70 mln zł oraz utworzy 20 miejsc pracy i utrzyma ten poziom zatrudnienia przez okres co najmniej 5 lat.
Domy firmy Danwood S.A. cieszą się dużą popularnością w Niemczech, gdzie spółka jest liderem pod względem liczby zbudowanych domów ‘pod klucz’.

Poza rynkiem niemieckim domy Danwood S.A. cieszą się dużym zainteresowaniem w Austrii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii oraz oczywiście w Polsce.
W okresie ponad 25 lat działalności Danwood S.A. przekazał klientom ponad 13 tys. domów. Właścicielem firmy jest GS Engineering & Construction Corp. – koreański lider w dziedzinie projektowania i budownictwa mieszkaniowego oraz energetyki i infrastruktury. GS E&C jest spółką notowaną na giełdzie w Seulu, a korzenie firmy sięgają innego koreańskiego giganta – LG Group.

Decyzja o wsparciu, uprawniająca do korzystania z pomocy publicznej w postaci zwolnienia w podatku dochodowym CIT lub PIT, dotyczy wszystkich przedsiębiorców: Mikro, Małych, Średnich i Dużych. Przedsiębiorca realizujący nowy projekt inwestycyjny na obszarze zarządzanym przez Suwalską Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. może uzyskać pomoc publiczną w formie zwolnienia z podatku dochodowego od 35% nawet do 70 % wartości zainwestowanego kapitału.

 

Źródło: SSSE

Authors

Related posts

Góra
English