WEG poszerza ofertę napędów o zmiennej prędkości (VSD) z serii CFW500

 

WEG, światowy producent silników i napędów, wprowadził do swojej oferty dwie rozszerzone wersje napędów o zmiennej prędkości (VSD) z serii CFW500. Nowe modele dostępne są w szerszym zakresie rozmiarów obudowy i z wyższym stopniem ochrony (IP) oraz zostały opracowane z myślą o zapewnieniu zgodności z przyszłymi przepisami Unii Europejskiej dotyczącymi efektywności energetycznej.

Przemienniki częstotliwości z serii CFW500 zostały wyprodukowane zgodnie z klasą sprawności energetycznej IE2. Model ten został opracowany pod kątem zgodności z rozporządzeniem dotyczącym ekoprojektu (UE) 1781/2019, które ma wejść w życie 1 lipca 2021 r. Dyrektywa ta została przygotowana w celu poprawy efektywności środowiskowej produktów przez wprowadzenie minimalnych standardów sprawności energetycznej.

Nowe napędy VSD w ofercie WEG pozwalają użytkownikom końcowym spełnić wymagania w zakresie efektywności energetycznej stawiane współczesnym fabrykom. Modele z serii CFW500 działają w szerokim zakresie napięcia 200-240 V, 380-480 V lub 500–600 V. Urządzenia te można także wykorzystywać w temperaturach otoczenia od -10°C do +40°C, dzięki czemu jest to idealny wybór do wymagających zastosowań.

WEG poszerzył ponadto serię CFW500 o rozmiar obudowy F o zakresie mocy znamionowej do 55 kW. Napęd o rozmiarze obudowy F jest dostępny dla prądu wyjściowego 77 A, 88 A oraz 105 A i może być używany z napięciem w przedziale od 380 do 480 V. Użytkownikom poszerzony wybór rozmiarów obudowy umożliwia wykorzystywanie urządzenia w zakresie mocy 37 kW, 45 kW oraz 55 kW. Dzięki temu modele CFW500 są odpowiednie do stosowania w ogólnej budowie maszyn w przenośnikach, tokarkach, podnośnikach, pompach i wentylatorach.

Nowy model CFW500 o klasie IP66 i z obudową o rozmiarach A i B obejmuje zakres mocy silnika od 250 W do 15 kW. Oba rozmiary obudowy dostępne są dla różnych poziomów napięcia sieciowego.

Z uwagi na nowe przepisy większy nacisk kładzie się na optymalizację energetyczną komponentów napędów elektrycznych — wyjaśnił Johannes Schwenger, dyrektor ds. zarządzania produktami w dziale układów napędowych nisko- i średnionapięciowych w WEG. – Sprawność energetyczna napędów VSD po raz pierwszy jest teraz regulowana przez przepisy prawne w Europie i dlatego zapewnienie zgodności było niezbędne podczas tworzenia tych nowych modeli CFW500. Nowe produkty pozwalają nam zaoferować optymalnie dobrane zestawy silnika z napędem VSD, które przyczyniają się do zwiększenia efektywności systemu i sprawności energetycznej — zapewniając przy tym dobry stosunek ceny do wydajności.

Seria CFW500 wyposażona jest także w zintegrowane zabezpieczenia: bezpieczne wyłączenie momentu (Safe Torque Off — STO) oraz bezpieczne zatrzymanie 1 (Safe Stop 1 — SS1). Uaktywnienie tej funkcji zapobiega niezamierzonemu uruchamianiu i niekontrolowanemu zatrzymywaniu maszyn, zwiększając bezpieczeństwo pracowników zakładu. Seria CFW500 z funkcjami bezpieczeństwa spełnia wymagania na poziomie SIL 3 / PL e, zgodnie z IEC 61800-5-2, EN ISO 13849-1, EN 62061, IEC 61508 oraz IEC 60204-1.

Podobnie jak cała seria CFW500 marki WEG, nowe modele tej serii zostały zaprojektowane tak, aby umożliwić szybki montaż i przekazanie do eksploatacji. Dzięki różnym modułom plug-in z konfiguracją „plug and play” seria CFW500 jest idealnym rozwiązaniem do systemów automatyki o zdecentralizowanej architekturze, zapewniając dostęp do wszystkich powszechnie stosowanych protokołów sieci fieldbus, w tym Profibus DP, Profinet IO, Ethernet IP, DeviceNet, CANopen i Modbus RTU.

 

Źródło: WEG

Authors
Tagi ,

Related posts

Góra
English