Siedem w jednym: nowa seria chainflex redukuje koszty nawet o 35% kosztów

 

Firma igus opracowała system prowadnikowy e-loop specjalnie do aplikacji wiszących pracujących w ekstremalnie wymagających warunkach, takich jak platformy wiertnicze. Niezwykle wytrzymały system e-prowadnikowy bezpiecznie prowadzi przewody w pionie i już teraz zastępuje coraz więcej kabli zwisowych na całym świecie. Wraz z nową serią CFSPECIAL.5 dostępny jest również odpowiedni asortyment przewodów igus do pracy w e-loop. Kombinacja siedmiu przewodów chainflex umożliwia 35-procentową redukcję kosztów.

Aby bezpiecznie i niezawodnie prowadzić przewody w aplikacjach wiszących, pracujących w ciężkich warunkach, igus opracował e-loop jako alternatywę dla kabli zwisowych, gdzie przewody nie są prowadzone w żadnym systemie, ani nie posiadają określonego promienia gięcia. Podczas serwisowania lub naprawy należy wymienić cały system. Jako niezwykle wytrzymały, trójwymiarowy system zasilania, e-loop łączy w sobie zalety polimerowego e-prowadnika z linką odciągową o wysokiej wytrzymałości. Linka absorbuje siły rozciągające wewnątrz prowadnika i przenosi je na uchwyty montażowe. Modułowy e-prowadnik ma określony promień gięcia i jest odporny na wibracje oraz wstrząsy, dzięki ochraniaczom PU – idealne do zastosowania na platformach wiertniczych lub koparkach wielonaczyniowych. Aby w pełni dostosować system e-loop, igus przedstawia serię przewodów CFSPECIAL.5.

 

Prowadnik, przewód, gwarancja, montaż: wszystko z jednego źródła

Zestaw przewodów do e-loop będzie dostępny w pierwszym kwartale 2021 roku i będzie zawierał siedem różnych rodzajów przewodów: trzy jednożyłowe przewody o różnych przekrojach, jeden przewód ochronny, dwa do transmisji danych i jeden przewód hybrydowy. Wybór opiera się na aktualnych systemach Top Drive, dostępnych na rynku, i jest stale dostosowywany. Wszystkie przewody chainflex są dostępne bez minimalnej ilości zamówienia. Dzięki dostępności w postaci produktów katalogowych, nie jest już konieczna, zwykłe długotrwała i kosztowna, produkcja indywidualna. Dzięki kompletnemu zestawowi igus, składającemu się z prowadnika, przewodów, konfekcjonowania i montażu, klient czerpie korzyści z dostawy wszystkich komponentów z jednego źródła oraz z gwarancji idealnego dopasowania wszystkich elementów. Dzięki testom w laboratorium badawczym o powierzchni 3800 metrów kwadratowych, firma igus jest w stanie wydać związany z tym certyfikat. Jednocześnie, konfekcjonowany system readychain skraca czas zakupu o prawie 90 procent, a czas montażu o 68 procent.

 

Seria e-loop dostępna w różnych wersjach

Seria e-loop jest dostępna w różnych rozmiarach i wariantach, np. z poprzeczkami zamontowanymi co drugie ogniwo. Nowa konstrukcja jest używana statycznie, np. w platformach wiertniczych w przypadku dostarczania energii z masztu do zasobnika mocy. e-loop jest również dostępny z rolkami i modułami uchwytów, dzięki czemu można go łatwo przenosić z punktu A do B nad podłogą w instalacjach nabrzeżnych. Firma igus oferuje wersję „odporną na upadek” z dodatkowym zabezpieczeniem śrubowym, a także z opcją uchwytów montażowych ze stali nierdzewnej.

 

Źródło: igus

Authors

Related posts

Góra
English