Instrukcja odśnieżania dachu płaskiego

 

Proces usuwania śniegu z dachu płaskiego jest w zimie kluczowym obowiązkiem zarządców obiektów. Zaniedbania w tym obszarze mogą przynieść skutki w postaci uszkodzenia dachu, a nawet jego zerwania. Eksperci Sense Monitoring przygotowali darmową i kompleksową instrukcję odśnieżania. Chcą w ten sposób wesprzeć branżę budynków wielkopowierzchniowych.

Rola prawidłowo sporządzonej instrukcji odśnieżania dachu jest nie do przecenienia. Taki dokument powinien zawierać szereg treści niezbędnych nie tylko przy samym procesie usuwania pokrywy śnieżnej. W instrukcji należy umieścić również wskazówki dotyczące m.in. tego, kiedy rozpocząć odśnieżanie, jak przygotować i w co wyposażyć pracownika oraz jakich reguł należy bezwzględnie przestrzegać, aby cała czynność przebiegała bezpiecznie.

Zauważyliśmy bardzo duże zainteresowanie publikowanymi przez nas eksperckimi treściami dotyczącymi utrzymania dachu płaskiego zimą. Także z rozmów prowadzonych z branżą przebijało zapotrzebowanie na informacje odnoszącego się do tego zagadnienia. Dlatego postanowiliśmy wyjść oczekiwaniom i przygotować kompleksową, darmową instrukcję odśnieżania dachu – tłumaczy inż. Artiom Komardin, współzałożyciel Sense Monitoring. – Przy jej opracowaniu położyliśmy nacisk na zebranie jak największej liczby fachowych informacji. Naszym celem było oddanie w ręce osób zarządzających obiektami wielkopowierzchniowymi dokumentu zawierającego wszystkie najpotrzebniejsze wskazówki, porady czy wytyczne – dodaje Artiom Komardin. Instrukcja jest dostępna do pobrania na stronie internetowej sense-monitoring.com.

 

 

Instrukcja odśnieżania dachu, w myśl obowiązujących przepisów (art 61 ustawy Prawo Budowlane) jest dokumentem wspierającym użytkownika w zapewnieniu bezpiecznego użytkowania dachu w razie wystąpienia intensywnych opadów atmosferycznych. To również dokument znacząco podnoszący bezpieczeństwo zarówno osób wykonujących odśnieżanie, jak i bezpieczeństwo odśnieżanego budynku.

– Instrukcja opracowana przez Sense Monitoring pozwala również na zaoszczędzenie czasu. Dzięki swojej kompleksowości, użytkownik w jednym miejscu otrzymuje komplet materiałów odnoszących się do metod pomiaru pokrywy, kompletowania wyposażenia czy procedur poruszania się po dachu. Nie musi ich wyszukiwać na własną rękę ani obawiać się, że mógł coś pominąć przy przygotowaniach do odśnieżania – mówi Artiom Komardin.

Darmowa instrukcja odśnieżania dachu jest dostępna pod tym adresem: https://sense-monitoring.com/instrukcja-odsniezania-dachu/

 

Źródło: Sense Monitoring

Authors

Related posts

Góra
English