Platforma demonstracyjna MCA wykorzystuje zalety siłownika liniowego Monocarrier NSK

 

Partner dystrybucyjny NSK, firma MCA linear motion robotics, zbudowała najnowocześniejszą platformę demonstracyjną z zakresu rozwiązań ruchu liniowego, której kluczowym elementem jest technologia NSK Monocarrier. Konstruktorzy maszyn i integratorzy systemów tworzący nowe instalacje lub linie produkcyjne wyposażone w zautomatyzowane rozwiązania do obsługi i przeładunku materiałów/produktów mogą korzystać z platformy demonstracyjnej MCA jako wzorca najlepszych praktyk.

Firma MCA, autoryzowany dystrybutor NSK w regionie Beneluksu, postawiła sobie za cel stworzenie nowej platformy demonstracyjnej, która prezentowałaby wszystkie główne pola aktywności spółki – ruch liniowy, technologię napędową, sterowanie i robotykę. Ponieważ wielu klientów MCA buduje maszyny i/lub linie produkcyjne, firma zdecydowała, że tematem platformy demonstracyjnej powinna być obsługa produktu, w tym przypadku obejmująca transport, skanowanie, sortowanie i układanie w stosy małych plastikowych skrzynek o różnych wzorach.

 

Aby urzeczywistnić koncepcję platformy demonstracyjnej MCA linear motion robotics współpracowała z NSK oraz z firmą Yaskawa, globalnym graczem w dziedzinie automatyki przemysłowej i rozwiązań mechatronicznych, której jest oficjalnym partnerem dystrybucyjnym. Ponadto MCA zdecydowało się zaangażować studenta mechatroniki z uczelni technicznej, przekazując w ten sposób wiedzę i doświadczenie oparte o rzeczywisty projekt przemysłowy.

Mając na uwadze stworzenie platformy demonstracyjnej przeznaczonej do częstego użytku na targach, dniach otwartych i innych wydarzeniach, inżynierowie MCA z pomocą Yaskawa i NSK przystąpili do projektowania kompaktowego, bezproblemowego w transporcie i łatwo dostępnego systemu.

Zespół starannie stworzył platformę demonstracyjną opartą o wysokiej jakości aluminiową konstrukcję, która zapewnia bardzo sztywną i jednocześnie lekką ramę podstawy. Boki wykonane z solidnych płyt z poliwęglanu zapewniają widoczność na całym obwodzie. Wewnątrz platformy umieszczono moduły liniowe wyposażone w serwomotory, a kompaktowy robot zapewnia zwiększony zasięg dzięki montażowi na liniowej kolumnie.

 

Wśród eksponowanego sprzętu wyróżnia się wysoko precyzyjny siłownik NSK z serii MCM. Ten kompaktowy, lekki, jednoosiowy siłownik liniowy łączy w jednym wygodnym module wysokiej jakości śrubę kulową NSK, prowadnicę liniową o profilu U, wózek i łożyska podpierające, co skraca czas projektowania, zakupu i montażu. Ponadto zintegrowany zespół smarujący NSK K1 umożliwia długotrwałą, bezobsługową pracę.

Kolejnymi cechami siłownika jednoosiowego NSK, które wykorzystuje platforma demonstracyjna MCA, są wysoka sztywność i nośność, ultra płynny i dokładny ruch, odporność na korozję i długa żywotność. Siłowniki z serii MCM są dostępne w pięciu standardowych rozmiarach z odpowiadającymi im długościami skoku i pozwalają na różnorodne zastosowania obejmujące m.in. sprzęt do produkcji półprzewodników, systemy przetwarzania żywności, linie montażowe samochodów, maszyny kontrolne, sprzęt transportowy i systemy medyczne.

 

Źródło: NSK

Authors
Tagi ,

Related posts

Góra
English