Atos i IBM razem pracują nad przyspieszeniem cyfrowej transformacji przy wykorzystaniu Sztucznej Inteligencji i technologii Red Hat OpenShift

 

Firmy planują wykorzystać Sztuczną Inteligencję oraz IoT do opracowania wspólnych rozwiązań w celu optymalizacji działań dla klientów w zakresie produkcji, logistyki i łańcucha dostaw.

Firmy Atos i IBM rozszerzyły strategiczne globalne partnerstwo, aby pomóc klientom przyspieszyć transformację cyfrową i zoptymalizować procesy biznesowe. Rozszerzony sojusz obejmie opracowanie wspólnych ofert opartych na zdekarbonizowanych rozwiązaniach i usługach firmy Atos wzmacnianych przez rozwiązania IBM.

W wyniku tej współpracy klienci obu firm mogą spodziewać się dostępu do branżowych rozwiązań automatyzacyjnych wykorzystujących Sztuczną Inteligencję i technologię Chmury hybrydowej, aby przyspieszyć cyfryzację, zwiększyć produktywność oraz obniżyć koszty. Atos i IBM będą współpracować, aby sprostać wyzwaniom biznesowym w sektorach: produkcji, energii i usług komunalnych, ropy i gazu, handlu i transportu.

Połączone oferty będą obejmować:

  • Rozwiązania Zarządzania Cyklem Życia Zasobów – wykorzystują IBM Maximo, aby pomóc przedsiębiorstwom w optymalizacji zasobów mających przyspieszyć cyfrową transformację i zmniejszyć ryzyko. Korzyści dla klientów będą obejmować: możliwość zidentyfikowania obszarów wymagających ulepszeń w zakładach i między nimi, widoczność operacji w czasie rzeczywistym oraz kluczowe wskaźniki efektywności w celu zapewnienia ciągłości biznesowej.
  • Rozwiązania Optymalizacji Monitoringu, Utrzymania, Naprawy i Wykorzystania Zasobów(MRO) – wykorzystują IBM Maximo do zoptymalizowania zasobów i zmniejszenia nakładów inwestycyjnych. Korzyści dla klientów będą obejmować predykcyjne podejście do MRO przy zmniejszeniu nieplanowanych przestojów i wydłużeniu cyklu życia zasobów, co doprowadzi do zmniejszenia wydatków kapitałowych.
  • Rozwiązania Optymalizacji Pakowania, Transportu i Logistyki – zoptymalizują pakowanie produktów, transport i logistykę przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów.
  • Rozwiązania SMART Waste / Optymalizacji i Monitorowania Energii – wykorzystuje IBM Watson i Red Hat OpenShift, aby pomóc producentom i firmom zarządzającym odpadami w optymalizacji zużycia energii.

– Ten sojusz to nowy etap strategii Atos, w której chcemy dostarczać klientom konkretne aplikacje biznesowe poprzez współpracę ze światowej klasy liderem jakim jest IBM i doprowadzić do kolejnej fali innowacji. Współgra on również z naszym podejściem branżowym, które koncentruje się na dostarczaniu realnych wyników biznesowych – powiedział Nourdine Bihmane, Head of Decarbonization Business Line and Head of Growing Markets w Atos. – IBM i Atos mają podobną wizję w kwestii Sztucznej Inteligencji i transformacji cyfrowej  opartej na danych. Wspólnie zajmiemy się najpilniejszymi wyzwaniami, przed którymi stoją dziś organizacje, aby zoptymalizować ich działalność w zakładach, siedzibach i infrastrukturze publicznej.

Rozszerzanie sojuszu IBM z Atos wzmacnia naszą misję współpracy z najbardziej przyszłościowymi i zorientowanymi na klienta partnerami na całym świecie w celu przyspieszenia cyfrowej transformacji klientów – powiedział Bob Lord SVP Cognitive Applications and Ecosystems w IBM. – Atos dostarcza wiodące rozwiązania, które optymalizują procesy biznesowe w celu uzyskania wymiernych rezultatów dla branż obciążanych dużą ilością zasobów. Połączenie branżowej wiedzy i zaangażowania w zrównoważony rozwój firmy Atos z bogatym doświadczeniem IBM w obszarze Sztucznej Inteligencji i technologii otwartej Chmury Hybrydowej ma kluczowe znaczenie we wsparciu klientów w ich procesach modernizacyjnych.

 

Źródło: Atos

Authors

Related posts

Góra
English