Sprzęgła – nowa grupa elementów w ofercie Elesa+Ganter

 

Firma Elesa+Ganter rozszerzyła zakres elementów przeniesienia napędu i wprowadziła do oferty sprzęgła. Elementy te mają za zadanie ułatwienie konstruktorom projektowanie maszyn i urządzeń. Oprócz przeniesienia napędu, sprzęgła mają służyć także kompensacji niewspółosiowości. Nowa gama produktów obejmuje sprzęgła mieszkowe, helikalne, Oldhama i kłowe.

Zastosowanie sprzęgieł w mechanice jest bardzo szerokie. Wszyscy przecież wiemy o istnieniu sprzęgieł w układach napędowych pojazdów samochodowych, jednak współczesne konstrukcje nie ograniczają się jedynie do połączeń silnika z przekładnią w jedną jednostkę napędową. Zakres zastosowań sprzęgieł jest olbrzymi: od prostych napędów aż po złożone aplikacje, służące do regulacji, pomiarów i sterowania i widzimy coraz większe zapotrzebowanie na tego typu elementy. Dlatego sprzęgieł nie mogło zabraknąć w naszej ofercie – powiedział Filip Granowski, Dyrektor Zarządzający Elesa+Ganter Polska.

Sprzęgła z oferty Elesa+Ganter mają dość zbliżoną budowę. Składają się z dwóch piast montażowych, służących do połączenia z wałkami oraz elementu pośredniego o zróżnicowanej konstrukcji. To właśnie element pośredni w dużej mierze decyduje o charakterystyce sprzęgła i potencjalnym miejscu zastosowania. Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie sprzęgła kompensują przesunięcia, niewspółosiowość lub bicie. Czynią to jednak w różnym stopniu. Wybór odpowiedniego sprzęgła polegać więc będzie przede wszystkim na dopasowaniu jego typu do charakterystyki danego zastosowania.

 

Źródło: Elesa+Ganter

Authors

Related posts

Góra
English