RUBIX Polska wzmacnia swoją ofertę skierowaną do branży spożywczej poprzez zakup firmy Pepe Sp. z o.o.

 

Rubix – wiodący europejski dostawca produktów i usług dla przemysłu reprezentowany w Polsce przez firmy Brammer S.A oraz Robod S.A. sfinalizował zakup firmy Pepe Sp. z o.o. zajmującej się dystrybucją najwyżej jakości armatury i stali kwasoodpornej dla instalacji przemysłowych.

Kontynuując niezależną działalność, firma Pepe stanie się częścią Rubix Polska, a jej doświadczenie w zakresie obrotu armaturą przemysłową zapewni Rubix rozwój oferty oraz wzmocnienie pozycji na rynku Europy Środkowo-Wschodniej.

PePe Sp. z o.o. z siedzibą w Solcu Kujawskim działa w Polsce od ponad 28 lat, zakres działalności obejmuje dostawę armatury ze stali kwasoodpornej dla branży spożywczej oraz przetwórczej, a także usługi szlifowania elementów stalowych. W stałej ofercie firmy dostępne są m.in. elementy walcowane, a także specjalistyczne urządzenia dla oddzielania, technologii przepływów i wymiany ciepła marki Alfa Laval. Aktualnie, Pepe Sp. z o.o. jest jedynym w Polsce przedsiębiorstwem, który posiada certyfikat autoryzowanego dystrybutora Alfa Laval typu Master.

Specjalistyczna wiedza, doświadczenie i kultura firmy Pepe sprawiają, że doskonale pasuje do bieżącej działalności Rubix Polska. Jest to krok, który pozwoli na dalszy rozwój działalności obu firm oraz dostarczy dodatkowe możliwości i kompleksowe rozwiązania dla klientów Rubix z branży spożywczej – powiedział Pinaki Banerjee, Prezes Zarządu Rubix Polska.

Po dokonaniu akwizycji Rubix Polska reprezentowany jest przez trzy spółki: Brammer S.A. Robod S.A. oraz Pepe Sp. z o.o. zatrudniające w sumie 450 osób i notujące w 2020 r. obroty w wysokości 79,5 miliona euro.

 

Źródło: Brammer

Authors

Related posts

Góra
English