Andea poszerza ofertę o system DELMIA Ortems

 

Światowy lider świadczący kompleksowe usługi doradcze i wdrożeniowe projektów MES/MOM – Andea Solutions Sp. z o.o., zdecydował się rozszerzyć swoją działalność o rozwiązania klasy APS (Advanced Planning and Scheduling). Firma nawiązała współpracę z Dassault Systèmes w zakresie dystrybucji systemu DELMIA Ortems na rynku polskim.

Andea Solutions jest dobrze znana na światowym rynku systemów MES/MOM. Zrealizowała ponad 440 projektów wdrożeniowych dla 180 zakładów produkcyjnych, z czego ponad 50 o zasięgu globalnym. Jest również producentem chmurowej platformy Manufacturo, dzięki której znalazła się w prestiżowym gronie 10 najlepszych dostawców inteligentnych rozwiązań dedykowanych produkcji w 2020 r., według amerykańskiego magazynu Manufacturing Technology Insights.

Firma stawia na kompleksowość usług, dlatego decyzja o rozszerzeniu swojej oferty o systemy klasy APS jest jej naturalnym następstwem, mającym na celu dostarczanie klientom rozwiązań wspierających ich działalność, w pełnym zakresie procesów produkcyjnych. Andea Solutions podpisała umowę partnerską z Dassault Systèmes i zajęła się dystrybucją DELMIA Ortems na rynku polskim i świadczeniem usług wdrożeniowych tego systemu na całym świecie. Firmy współpracowały ze sobą już wcześniej, dostarczając rozwiązania MES/MOM na arenie międzynarodowej.

– Wdrażamy rozwiązania Dassault Systemes od wielu lat, dlatego decyzja o wyborze DELMIA Ortems była dla nas jasna. Widząc potencjał i potrzeby nie tylko rynku globalnego, ale również i polskiego w zakresie systemów APS, podjęliśmy decyzję o silnej koncentracji na naszym rodzimym rynku – mówi Igor Pakieła, APS Sales Director w Andea Solutions.

DELMIA Ortems to rozwiązanie do planowania i harmonogramowania produkcji, które służy do krótko- i średnioterminowego planowania w obrębie całego przedsiębiorstwa, pomaga przewidywać zdolności produkcyjne zakładu, synchronizować operacje i dostrajać zasoby produkcyjne tak, aby zwiększyć możliwości realizacji zamówień. Dzięki temu można zoptymalizować produkcję do maksymalnej wydajności.

– Rozszerzenie naszej oferty o system DELMIA Ortems daje możliwość wsparcia działalności przedsiębiorstw produkcyjnych już na etapie zarządzania relacjami z ich dostawcami, a kończąc na dokładnym planie produkcyjnym produktów finalnych. Partnerstwo z Dassault Systemes daje możliwość obsługi tego procesu w ramach stabilnej, spójnej i zintegrowanej platformy jednego producenta umożliwiając efektywne wdrożenie i minimalizując ryzyka projektowe – dodaje Igor Pakieła.

Obie firmy zostały uznane za kluczowych graczy na globalnym rynku systemów MES, według raportu “Manufacturing Execution Systems (MES) Market 2020” przeprowadzonego przez Research Reports World. Współpraca będzie więc solidnym wzmocnieniem rodzimego rynku o kompleksowe rozwiązania dla firm produkcyjnych.

 

Źródło: Andea Solutions

Authors

Related posts

Góra
English