Wysyp decyzji o wsparciu w Małopolsce

Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego wydał trzy decyzje o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Synthos Dwory 7, Navigal i Unimetal Recycling decydują się skorzystać z ulgi podatkowej.

 

Synthos – nowa inwestycja w branży chemicznej

Nowoczesny budynek produkcyjny oraz zwiększenie zdolności produkcyjnych – to planowana inwestycja spółki w Grupie Kapitałowej Synthos o wartości 65 000 000 zł.

Dzięki inwestycji w ramach Polskiej Strefy Inwestycji należąca do GK Synthos spółka Synthos Dwory 7 wybuduje w Oświęcimiu nowy budynek produkcyjny oraz rozbuduje i zmodernizuje dotychczasową infrastrukturę. Pomoże to w zwiększeniu wydajności i zdolności produkcyjnych zakładu oraz pozwoli na rozszerzenie portfolio o nowe, ekologiczne dyspersje oraz kleje do drewna. Realizacja projektu pozwoli na zwiększenie zdolności produkcyjnych o około 17 000 ton rocznie. Spółka zadeklarowała poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości 65 000 000 zł.

Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie producentem kauczuków syntetycznych oraz największym europejskim producentem polistyrenu do spieniania. Zajmuje również pierwsze miejsce wśród producentów i sprzedawców płyt XPS w Europie Centralnej.

Działalność Synthos S.A. opiera się na produkcji i sprzedaży wyrobów chemicznych wykorzystanych jako surowce i produkty pośrednie przede wszystkim w przemyśle samochodowym, w branży budowlanej i w branży opakowań. Spółka jest ponadto producentem klejów stosowanych w przemyśle drzewnym i papierniczym, a także środków ochrony roślin.

 

Małe firmy – duże inwestycje. Ponad 13 milionów zainwestują dwie małe firmy: Navigal i Unimetal Recycling

NAVIGAL spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zainwestuje 5 100 000,00 zł na utworzenie nowego przedsiębiorstwa. Spółka zdecydowała się nie tylko skorzystać z ulgi podatkowej, ale również wynająć biuro w budynku Krakowskiego Parku Technologicznego. Będzie tu realizować projekt o nazwie wwWareShop, który ma na celu rozbudowę własnych systemów SmartWMS i SmartIvopt wspierających rozwój branży e-commerce. Aplikacja pomaga łatwiej obsłużyć rosnącą liczbę zamówień i sprostać coraz większym wymaganiom klientów, jest też wsparciem dla pracowników odpowiedzialnych za kompletowanie paczek do wysyłki. Opracowywane systemy poszerzą ofertę spółki skierowaną do średnich i dużych przedsiębiorstw.

Decyzję o wsparciu otrzymuje także Unimetal Recycling sp. z o.o. z siedzibą w Trzebini. W ramach tej inwestycji powstanie nowy budynek produkcyjny z częścią biurową, wyposażony w dodatkowe maszyny oraz urządzenia do przetwórstwa katalizatorów. Spółka zadeklarowała poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości 8 470 000,00 zł. Unimetal Recycling korzysta już z ulgi podatkowej w ramach zezwoleń na działalność w specjalnej strefie ekonomicznej (zostały one wydane w latach 2014 i 2018).

– To kolejna reinwestycja w tym roku, bardzo się cieszę, że firmy wracają do nas. Oznacza to, że ulgi podatkowe rzeczywiście wspierają rozwój przedsiębiorstw, także tych małych – mówi Krystyna Sadowska, dyrektor działu obsługi inwestora.

Krakowski Park Technologiczny wydał w tym roku 26 decyzji o wsparciu. Suma zadeklarowanych nakładów inwestycyjnych wyniosła 888 380 943 zł. Przedsiębiorcy zadeklarowali utworzenie 532  nowych miejsc pracy.

 

Źródło: KPT

 

Authors
Tagi ,

Related posts

Góra
English