Tekstylia przemysłowe – wynajmować czy kupować?

zdj.

 

Wiele środków eksploatacyjnych i produktów, wykorzystywanych w trakcie produkcji z czasem ulega zużyciu. Dotyczy to również tekstyliów przemysłowych. Wtedy często kupowane są nowe, co wiąże się z kosztami i dodatkowymi nakładami organizacyjnymi. Są tez jednak inne rozwiązania: outsourcing tekstyliów przemysłowych. 

Takie rozwiązanie oferuje firma MEWA. To szybki, wygodny i bezpieczny system korzystania z czyściw czy mat olejowych. Oferta wynajmu obejmuje doradztwo, wyposażenie użytkownika w dany produkt, jego czyszczenie i pranie oraz logistykę z tym związaną. Klient może dostosować zakres usługi i rodzaj wynajmowanych tekstyliów do własnych potrzeb.

Usługodawca w pełni przejmuje od klienta obowiązki wynikające z przepisów dotyczących bezpieczeństwa i ochrony środowiska, co ma duże znaczenie w przypadku użytkowników czyściw wielokrotnego użytku.

 

Pełna usługa

System polega na tym, że czyste, zamówione tekstylia – np. czyściwa lub maty olejowe – najpierw są dostarczane są do klienta.  Następnie zanieczyszczone tekstylia odbierane są przez firmę MEWA od klienta w ustalonych z nim odstępach czasowych. Są one prane w sposób ekologiczny w zakładach firmy MEWA, po czym są ponownie dostarczane do klienta, już jako czyste tekstylia. Uszkodzone lub zużyte tekstylia wymieniane są na nowe.

W trakcie korzystania z usługi klient może dokonywać również zmian ilości zamawianych czyściw. Dokładnie ustalone terminy i ilości dostarczanych tekstyliów przemysłowych pozwalają lepiej zaplanować działania i efektywniej pracować.

To optymalne rozwiązanie dla zakładów przemysłowych, rzemieślniczych, drukarni czy warsztatów samochodowych, a więc w zasadzie dla większości branż. Klient oszczędza czas, środki finansowe i nakłady organizacyjne, które związane są z zaopatrzeniem w tekstylia przemysłowe.

 

Źródło: MEWA

Authors
Tagi ,

Related posts

Góra
English