Bezpośrednio z bębna: nowa skrzynka transportowo-magazynowa dla przewodów chainflex pozwala zredukować koszty aż o 84%

 

igus opracował nowe rozwiązanie logistyczne dla swoich specjalistycznych przewodów do pracy w e-prowadnikach. Dzięki chainflex CASE, użytkownik oszczędza na kilku procesach. Przewody są teraz dostarczane w bezpiecznych opakowaniach, z możliwością układania ich jeden na drugim, nie tylko na magazynie, ale także w miejscu zastosowania. Przewód można rozwinąć bezpośrednio ze skrzynki i przyciąć do żądanej długości. Kod QR umieszczony na chainflex CASE pozwala szybko i łatwo domówić wybrany produkt. Wszystko to znacznie zmniejsza koszty wysyłki oraz przechowywania.

chainflex CASE –  rozwiązanie logistyczne dla przewodów igus sprzedawanych na metry. Zamień standardowy transport  przewodów na bębnach umieszczonych na palecie, na przewody dostarczone w nowym opakowaniu o wymiarach 50x45x40 cm za pośrednictwem usługi kurierskiej. – W ten sposób, klienci mogą zredukować koszty transportu nawet o 84 procent – wyjaśnia Karol Kozłowski, manager produktu chainflex w igus Polska. Jednak chainflex CASE to nie tylko oszczędności, lecz również wiele praktycznych zalet. Skrzynki są nie tylko łatwe w transporcie, ale można je również układać w stosy, dzięki czemu można je szybko ustawić w miejscu zastosowania. chainflex CASE jest również praktycznym rozwiązaniem dla firm, które nie mają możliwości magazynowania dużych ilości drogich przewodów i dlatego przechowują swoje przewody na klasycznych półkach. Dzięki naszemu rozwiązaniu przewody są chronione i można je łatwo rozwinąć bezpośrednio ze skrzynki za pomocą specjalnie zaprojektowanego bębna. Dodatkowy wysiłek i koszty związane z obsługą podnośnika palet, rozwijarki do przewodów lub stojaka, przechodzą do przeszłości. – Opakowanie jest w całości wykonane z tektury falistej, dlatego jest niezwykle lekkie, a jednocześnie wytrzymałe i łatwe w recyklingu – mówi Karol Kozłowski.

 

O 60% szybsze domawianie produktów

Co zrobić, gdy bęben jest pusty? igus również w tej sytuacji znalazł rozwiązanie. Na każdym opakowaniu znajduje się kod QR, który prowadzi bezpośrednio do sklepu internetowego igus. Oznacza to, że można ponownie zamówić przewód za pomocą kilku kliknięć, bez konieczności długiego szukania oznaczenia typu kabla. Nowy chainflex CASE jest oferowany przez igus dla przewodów sterowniczych, przesyłu danych, BUS-owych, serwoprzewodów, systemu pomiarowego i silnikowych, bezpośrednio z magazynu i bez minimalnej ilości. Maksymalna długość przewodów to 200 metrów, przy maksymalnej masie 70 kilogramów. Wszystkie przewody igus są specjalnie zaprojektowane do stosowania w e-prowadnikach i przetestowane w laboratorium o powierzchni 3800 metrów kwadratowych. Wraz z systemem Klient otrzymuje również unikalną, 36-miesięczną gwarancję na przewody.

 

Źródło: igus

Authors

Related posts

Góra
English