Kennametal prezentuje nową linię narzędzi z PCD

 

Firma Kennametal wprowadza nową linię obrotowych narzędzi z PCD do obróbki aluminium, zapewniających nawet 10-krotnie większą produktywność od narzędzi z węglików. Wiertła, rozwiertaki i frezy palcowe z nowej oferty zapewniają wyjątkowo długą żywotność i odporność na zużycie, nawet w przypadku wysokościernych stopów aluminium i są dostępne z bardzo krótkim czasem realizacji.

Nowe obrotowe narzędzia PCD umożliwiają naszym klientom znacznie szybszą obróbkę aluminium, a w rezultacie zapewniają większą produktywność – powiedział Michael Hacker, menadżer produktu z Kennametal. – Podczas wiercenia i rozwiercania narzędzia te działają z prędkością do 3000 SFM. Operacje frezowania można wykonywać z prędkością aż do 20000 SFM — znacznie większą, niż w przypadku narzędzi z innych materiałów.

 

Długa żywotność narzędzia, znaczny wzrost wydajności

Dzięki możliwości wewnętrznego chłodzenia i interfejsowi z obsługą MQL, nowe obrotowe narzędzia z PCD nadają się idealnie zarówno do obróbki zgrubnej, jak i wykańczającej.

Niezwykle ostre krawędzie skrawające oraz powierzchnie natarcia o małym tarciu eliminują problemy związane z narostem na ostrzu. Obróbka przy małym współczynniku tarcia zapewnia również doskonałe powierzchnie w operacjach wykończeniowych, takich jak rozwiercanie. Osiągana jest tu chropowatość powierzchni 0,6–1,2 μm – znacznie mniejsza niż w przypadku konwencjonalnych narzędzi węglikowych.

Gatunek PCD KD1410 zapewnia długą żywotność narzędzia i jest szczególnie korzystny w przypadku aluminium o wysokiej zawartości krzemu, używanego do produkcji części samochodowych, takich jak bloki silnika i głowice cylindrów.

 

Źródło: Kennametal

Authors

Related posts

Góra
English