Firma Sandvik Coromant ogłasza współpracę z Autodesk w zakresie wsparia procesów skrawania metalu w Fusion 360

 

Światowy lider w dziedzinie obróbki skrawaniem metali, firma Sandvik Coromant, poinformowała o nowym partnerstwie z Autodesk. Współpracę ogłoszono oficjalnie 17 października 2020 r. na platformie Autodesk University 2020 – jednego z liderów wśród konferencji online poświęconych projektowaniu i produkcji. Ogłoszenie jest pierwszym krokiem w ramach długoterminowego partnerstwa między markami, które w przyszłości przyniesie ważne korzyści w dziedzinie komputerowo wspomaganego wytwarzania (CAM).

Współpracujące podmioty najpierw zmierzą się z jednym z najbardziej rozpowszechnionych wyzwań w dziedzinie CAM, czyli skomplikowanym zadaniem doboru narzędzi skrawających i najbardziej efektywnej metody ich wykorzystania.

Firma Sandvik Coromant, która co roku wprowadza na rynek ponad 2500 nowych produktów, słynie w skali globalnej ze specjalistycznej wiedzy z dziedziny technik obróbki wiórowej. Dzięki partnerstwu Sandvik Coromant udostępni tę wiedzę jeszcze większej liczbie użytkowników CAM w oprogramowaniu Autodesk Fusion 360.

W świecie produkcji panuje obecnie coraz silniejsza konkurencja – wyjaśnia Jonas Ström, kierownik ds. produktu w Sandvik Coromant. – Materiały są coraz lżejsze, bardziej twarde i wytrzymałe, obrabiarki coraz bardziej zaawansowane, produkuje się w coraz mniejszych seriach, a konstrukcja przedmiotów obrabianych jest coraz bardziej złożona – wszystkie te czynniki zwiększają zapotrzebowanie na programowanie z pomocą narzędzi CAM i ich wykwalifikowanych użytkowników.

Jako inżynierowie, użytkownicy narzędzi CAM uwielbiają wyszukiwać nowe technologie i testować rozwiązania, ale częstą przeszkodą są ograniczenia czasowe występujące w obróbce CNC”. Mamy nadzieję, że umożliwiając im dostęp jednym kliknięciem do informacji o narzędziach, zaleceń i wiedzy o wyjątkowych metodach obróbki, ułatwimy im funkcjonowanie – podsumowuje Ström.

Zazwyczaj użytkownicy narzędzi CAM ręcznie wprowadzają do oprogramowania CAM dane z katalogów narzędzi i parametry. Proces ten jest często pracochłonny i może wydłużyć okres wprowadzania produktu na rynek.

Produkcja i skrawanie metali są skomplikowane same w sobie, a często dodatkowym utrudnieniem jest konieczność ręcznego zarządzania danymi narzędzi, czego skutkiem jest wydłużenie czasu konfiguracji i większe ryzyko popełnienia błędów w obróbce – mówi Srinath Jonnalagadda, wiceprezes ds. strategii biznesowej projektowania i produkcji w Autodesk. – Łącząc nasze rozwiązania programistyczne CAM z oferowaną przez Sandvik Coromant fachową wiedzą o narzędziach do obróbki, pomagamy klientom skrócić czasy realizacji i zwiększyć wydajność fazy przygotowania.

Partnerstwo z Autodesk jest częścią dalekosiężnej wizji Sandvik Coromant. Obie firmy mają podobne cele – wesprzeć klientów w podtrzymaniu konkurencyjności dzięki nowym technologiom i dostarczać im cyfrowych rozwiązań przeznaczonych do projektowania i produkcji.

Pierwszym krokiem w ramach długoterminowego partnerstwa będzie skrócenie czasochłonnego procesu doboru parametrów poprzez udostępnienie klientom Autodesk danych narzędzi  Sandvik Coromant.

 

Źródło: Sandvik Coromant

Authors

Related posts

Góra
English