Rockwell Automation przejmuje Fiix Inc., specjalizującą się w chmurowych rozwiązaniach w zakresie konserwacji

 

Rockwell Automation, światowy lider w zakresie automatyzacji przemysłowej i transformacji cyfrowej właśnie ogłosił nabycie kanadyjskiej firmy Fiix Inc. Ta prywatna firma z siedzibą w Toronto od 2008 roku opracowuje i dostarcza oparty na sztucznej inteligencji komputerowy system zarządzania konserwacją (CMMS). Dzięki CMMS firmy mogą działać wydajniej, zmniejszając ilość odpadów i zużycie energii i jednocześnie generując oszczędności. Fiix dołączy do części segmentu operacyjnego Software & Control firmy Rockwell Automation. Transakcja powinna zostać sfinalizowana do końca 2020 roku. 

Wraz z rosnącą liczbą połączonych zasobów przemysłowych, możliwość uzyskania wglądu w czynności konserwacyjne staje się coraz istotniejsza do uzyskania przewagi konkurencyjnej. Oprócz podstawowej automatyzacji gwarantuje to utrzymanie odpowiedniego poziomu produktywności.

System CMMS firmy Fiix oparty na chmurze tworzy przepływy pracy w celu planowania, organizowania i śledzenia konserwacji infrastruktury. Bezproblemowo łączy się z systemami biznesowymi i podejmuje decyzje w oparciu o dane. Fiix zarządza ponad 2 milionami aktywów i tworzy ponad 6 milionów zleceń pracy rocznie.

Wierzymy, że przyszłość zarządzania zasobami przemysłowymi opiera się na wydajności – powiedziała Tessa Myers, wiceprezes ds. Zarządzania produktami, oprogramowania i sterowania w Rockwell Automation. – Dzięki przejęciu firmy Fiix otrzymujemy również know-how, dzięki czemu nasi klienci zyskają 360-stopniowy wgląd w zintegrowane dane w zakresie automatyzacji, produkcji i konserwacji, pomagając monitorować i poprawiać wydajność ich aktywów oraz optymalizować sposób wykonywania prac konserwacyjnych.

James Novak, dyrektor generalny Fiix: – Od samego początku misją Fiix było połączenie zespołów konserwacyjnych i operacyjnych z narzędziami, zasobami i technologią, których potrzebują do modernizacji. Dołączenie do Rockwell Automation pozwoli nam wesprzeć jeszcze więcej firm produkcyjnych w modernizacji konserwacji i zwiększeniu wydajności aktywów poprzez połączenie z wiodącymi w branży systemami danych, automatyzacji i produkcji .

Dodanie Fiix jest bezpośrednio zgodne ze strategią oprogramowania Rockwell Automation. Zwiększa również możliwości firmy Rockwell Automation w zakresie usług związanych z cyklem życia, który zapewnia pełen wachlarz rozwiązań w automatyce przemysłowej, aby wesprzeć klientów w maksymalizowaniu wartości ich aktywów produkcyjnych, systemów, zakładów i procesów.

 

Źródło: Rockwell Automation

Authors

Related posts

Góra
English