Nowa aplikacja Mobilna Narzędziownia – przenośne zarządzanie narzędziami

 

Na rynku debiutuje Mobilna Narzędziownia – program firmy PWSK z Gliwic wspierający monitorowanie i zarządzanie narzędziami, sprzętem oraz środkami BHP, niezależnie od odległości dzielącej magazyn narzędzi i siedzibę firmy.  

Oprogramowanie powstało z myślą o firmach produkcyjnych i budowlanych oraz firmach z oddalonymi od siebie oddziałami. Mobilna Narzędziownia działa na przenośnych kolektorach danych, pozwalających na pracę aplikacji i czytników w trudnych warunkach przemysłowych. 

Magazynier wyposażony w Mobilną Narzędziownię na przenośnym czytniku danych może:

  • Wykonywać wszystkie operacje magazynowe w terenie, wystawiając elektronicznie podpisane dokumenty, które jednoznacznie określają osobę odpowiedzialną za dany sprzęt.
  • Jednocześnie rozliczyć wielu pracowników z posiadanych narzędzi, które automatycznie wracają na stan odpowiedniego dla nich magazynu po wystawieniu jednego dokumentu.
  • Przyjąć na stan magazynu świeżo zakupione narzędzia także w czasie prac poza zakładem, a następnie w ciągu kilku sekund przypisać je konkretnym pracownikom, co zabezpieczy je przed kradzieżą.
  • Weryfikować terminy przeglądów technicznych, dopuszczeń oraz legalizacji zgodnie z normami ISO 9001, chroniąc pracowników przed niebezpieczeństwem pracy z wadliwymi narzędziami.
  • Blokować dostęp do wybranego sprzętu osobom nieuprawnionym, wykorzystując system indywidualnie przyznawanych uprawnień chroniących przed nieautoryzowanymi ruchami magazynowymi.

– Mobilna Narzędziownia to przedłużenie ręki współczesnego narzędziowca, pozwalające utrzymać ład i porządek w operacjach magazynowych, nawet podczas pracy w trudnych warunkach. Program pomaga obniżyć wydatki na narzędzia, ograniczając incydenty kradzieży lub zagubienia sprzętu. Podnosi komfort pracy narzędziowców, zarazem zwiększając bezpieczeństwo oraz poczucie odpowiedzialności za firmowy sprzęt wśród pracowników – Jacek Krywult, CEO PWSK.

Program nadzoruje firmowy majątek, wykorzystując dwie najpopularniejsze obecnie metody identyfikacji sprzętu:

  1. Kody kreskowe – dobrze sprawdzają się przy znakowaniu drobnych narzędzi, części, oraz materiałów.
  2. Znaczniki RFID – pozwalają, dzięki swojej trwałości, na znakowanie narzędzi i sprzętu eksploatowanego w trudnych, przemysłowych warunkach. Znaczniki RFID są starannie dobierane przez specjalistów PWSK, którzy od ponad 15 lat stale testują niezawodność poszczególnych modeli w praktyce.

Mobilna Narzędziownia ściśle współpracuje z oprogramowaniem Narzędziownia 7; po podłączeniu czytnika do zakładowej sieci komputerowej, dane obu programów są synchronizowane. Informacje o stanach i operacjach magazynowych są na bieżąco zapisywane w głównej bazie danych. Ruchy narzędzi w odległych oddziałach również są aktualizowane w czasie rzeczywistym, co umożliwia centralne monitorowanie gospodarki narzędziowej całej firmy.

Oprogramowanie pozwala na swobodną realizację projektów kłopotliwych pod kątem logistyki narzędzi oraz sprzętu. Dzięki wykorzystaniu znaczników RFID operacje magazynowe są kilkukrotnie szybsze, a odnaleziony w czasie prac sprzęt można jednoznacznie zidentyfikować i wytypować osobę, która jest za niego odpowiedzialna. Program nie tylko nadzoruje i usprawnia bieżące prace, ale zbiera również dane o miejscach powstawania kosztów, których analiza może stać się źródłem dalszych oszczędności.

 

Źródło: PWSK

 

Authors

Related posts

Góra
English