Sprężarki ELGi serii EG pozwalają utrzymać ciągłość głównych operacji jednego z czołowych światowych producentów narzędzi precyzyjnych

 

ELGi Compressors Europe, filia jednego z wiodących na świecie producentów sprężarek powietrza, ELGi Equipments Limited, poinformowała, że firma Granlund Tools AB, jeden z czołowych producentów narzędzi precyzyjnych, wykorzystuje śrubową sprężarkę powietrza ELGi EG37 VFD (z napędem o zmiennej częstotliwości), która zaspokaja stałe zapotrzebowanie na sprężone powietrze, które ma krytyczne znaczenie dla produkcji.

Dzięki ponad 75-letniemu doświadczeniu i obecności przedstawicielstw handlowych w ponad 30 krajach na całym świecie firma Granlund zapewnia sprawdzone rozwiązania techniczne, w tym szeroką gamę wysokiej jakości narzędzi skrawających z węglików spiekanych i stali szybkotnącej (HSS), takich jak pogłębiacze, nawiertaki, narzędzia z wkładkami indeksowanymi i rozwiertaki. Produkty firmy Granlund mają certyfikaty ISO 9001 i ISO 14001 i są oferowane wraz z silnym lokalnym zapleczem technicznym, spełniając jednocześnie różnorodne oczekiwania klientów, którzy do swoich zastosowań wymagają wysokiej jakości i precyzji.

Znacznie poprawiliśmy warunki pracy naszych kolegów w hali produkcyjnej, wymieniając starą i dość hałaśliwą sprężarkę na model ELGi serii EG. Wyższa sprawność i niższe zużycie energii przyczyniły się również do zmniejszenia naszego śladu węglowego. Podsumowując, była to bardzo rozsądna decyzja biznesowa z naszej strony – powiedział Roger Scherberg.

 

 

Dyrektor Regionalny ds. krajów skandynawskich firmy ELGi Europe Tord Sandberg mówi: – Od ponad 60 lat ELGi projektuje światowej klasy produkty, zapewniając klientom najkorzystniejsze w swojej klasie koszty eksploatacji i najwyższą dostępność. Śrubowe sprężarki powietrza ELGi serii EG to energooszczędne źródło funkcjonowania różnych branż przemysłu. Urządzenia te zostały opracowane z myślą o potrzebach użytkowników końcowych. Wysokiej sprawności moduł śrubowy z precyzyjnym dopasowaniem wirnika, a także 3-stopniowa separacja OSBIC (separacja oleju przez działanie uderzeniowe i odśrodkowe) zapewniają najwyższą w swojej klasie efektywność energetyczną. Oprócz solidnego i niezawodnego urządzenia, które sprawdzi się nawet w skrajnych warunkach pracy, użytkownik otrzymuje również jeden z najbardziej wszechstronnych pakietów gwarancji w branży. Nasze programy gwarancyjne zapewniają klientom bezproblemową eksploatację, dzięki czemu mogą skupić się na tym, co robią najlepiej.

Od ponad 20 lat sprężarki śrubowe powietrza z serii EG pomagają światowym markom w osiąganiu celów dotyczących wydajności i jednoczesnego obniżenia kosztów eksploatacji.

Kierownik produkcji firmy Granlund Tools AB Roger Scherberg mówi: – Niezawodność, sprawność energetyczna i niski poziom hałasu stanowiły dla nas główne kryteria wyboru nowej sprężarki powietrza, mającej sprostać potrzebom naszej produkcji. Nasze procesy produkcyjne wymagają niezawodnego źródła sprężonego powietrza, aby tworzyć wysokiej jakości opłacalne rozwiązania narzędziowe dla przemysłu na całym świecie. Sprężarka EG37 z napędem o zmiennej częstotliwości spełnia wszystkie nasze oczekiwania już od kwietnia 2020 r. Urządzenie wraz z przedłużoną gwarancją oraz doświadczenie regionalnego przedstawiciela ELGi, firmy Segelborgs Industries Service AB zapewnia bezproblemową eksploatację, dzięki czemu możemy się skupić na spełnianiu potrzeb naszych klientów.

 

Źródło: ELGi

Authors

Related posts

Góra
English