Seria Rockbooków: WEROCK prezentuje mocne, wytrzymałe notebooki

 

WEROCK Technologies GmbH, innowacyjny producent przemysłowych rozwiązań informatycznych i komunikacyjnych, wprowadza na rynek X550, pierwszy wytrzymały notebook z serii Rockbook. Wyjątkowo wytrzymały laptop został specjalnie zaprojektowany do pracy w najtrudniejszych warunkach, posiada “w pełni wytrzymałą” charakterystykę ochrony oraz smukłą i lekką konstrukcję.

Nowy WEROCK Rockbook X550 nie tylko przekonuje fizycznie w wymagających środowiskach pracy, ale także punktuje maksymalną mocą obliczeniową. Czterordzeniowe procesory Intel® Core™ i5 lub i7 8. generacji zapewniają niezbędną wydajność z dynamiczną częstotliwością taktowania do 4 GHz bez kompromisów w zakresie obsługi wszystkich zadań. W konfiguracji podstawowej laptop posiada 256 GB SSD, a także pamięć roboczą 8 lub 16 GB RAM.

Zaprojektowany z myślą o niezawodnej łączności, Rockbook X550 wyposażony jest w Intel®Dual Band WLAN, Bluetooth 4.2 BLE, moduł uBlox GPS/GNSS oraz opcjonalnie zintegrowane szybkie połączenie 4G LTE. Po stronie połączenia, Rockbook X550 przekonuje czterema portami USB (3 x USB 3.0), jednym portem szeregowym, dwoma portami Ethernet i gniazdem kart SD. Za pomocą gniazda rozszerzeń można rozszerzyć funkcje o dodatkowy dysk twardy, moduł odczytu/zapisu NFC/RFID lub czytnik kart inteligentnych. Nieograniczone możliwości działania zapewnia krystalicznie czysty, czytelny na zewnątrz 15,6-calowy wyświetlacz IPS Full HD o jasności 700 cd/m² i wysokim kącie widzenia 85° ze wszystkich stron. Opcjonalnie dostępna jest wysokiej jakości folia ochronna do ochrony wyświetlacza przed odbiciami.

Rockbook X550 oferuje inteligentną ochronę dzięki zintegrowanemu modułowi TPM 2.0. Dyskretny kryptoprocesor służy jako ochrona przed niewłaściwym użyciem oraz jako bezpieczna pamięć dla kluczy kryptograficznych (np. z Windows BitLocker). Czujnik linii papilarnych już w standardowym zakresie dostawy obsługuje bezpieczne logowanie przez Windows Hello.

 

 

W pełni wytrzymały notebook jest lekki i kompaktowy jak na swoją klasę o grubości zaledwie 3,7 cm i wadze 3 kg. Zintegrowany uchwyt do przenoszenia czyni urządzenie bardzo wygodnym podczas pracy. Na długie dni pracy, Rockbook X550 jest wyposażony w dwie baterie: baterię 46 Wh hot-swap oraz dodatkową stałą baterię 14,8 Wh. Dzięki wymianie baterii bez wyłączania można przedłużyć jej żywotność w nieskończoność.

Zaprojektowany z myślą o maksymalnej wytrzymałości, WEROCK Rockbook X550 jest w stanie wytrzymać nawet najbardziej niekorzystne warunki środowiskowe. Zgodny z MIL-STD-810G dla sprzętu wojskowego i IP65 dla ochrony przed pyłem i wodą. Wytrzymuje upadki z wysokości do 1,2 metra podczas pracy i jest niezwykle odporny na ciepło i zimno.

 

Rockbook X550 Cechy

 • Zaawansowane opcje procesorów z maksymalnie Intel® Core™ i7 dla najbardziej wymagających aplikacji
 • Solidna i trwała obudowa testowana zgodnie z amerykańską normą wojskową MIL-STD-810G
 • Test na odporność na wibracje
 • Całkowicie pyło- i wodoszczelny zgodnie z klasą ochrony IP65 wraz z interfejsami
 • Kompaktowa konstrukcja – tylko 3,7 cm grubości
 • Przeznaczony do zastosowań przemysłowych w pracy ciągłej
 • Wygodny uchwyt do przenoszenia
 • Jasny wyświetlacz do zastosowań zewnętrznych
 • Długa żywotność baterii i możliwość jej wymiany na gorąco
 • Zintegrowana szczelina dylatacyjna
 • Inteligentne bezpieczeństwo dzięki zintegrowanej ochronie antysabotażowej TPM 2.0
 • Łatwe logowanie za pomocą czujnika linii papilarnych Windows Hello Fingerprint Sensor
 • Zintegrowany czujnik uBlox GPS/GNSS
 • Opcjonalne połączenie 4G LTE
 • Dwuzakresowy 802.11ac 2nd Gen. WLAN i Bluetooth 4.2
 • Rozszerzony zakres temperatur od -20° C do +60° C
 • Emisja CO2 z produkcji i logistyki w pełni zrekompensowana

Rockbook X550 jest prawdziwie niezawodnym koniem roboczym: jest w stanie sprostać wszelkim wymaganiom stawianym przez surowe środowisko, zapewniając jednocześnie moc i maksymalną elastyczność. Jednocześnie oferuje on wszechstronny wachlarz funkcji, możliwości podłączenia, a następnie może zostać dostosowany poprzez gniazdo rozszerzeń – mówi Markus Nicoleit, dyrektor generalny firmy WEROCK.

Podobnie jak wszystkie produkty firmy, ślad węglowy, który powstaje nieuchronnie w wyniku produkcji i transportu, jest w pełni zrównoważony przez projekty klimatyczne zgodnie ze Złotym Standardem WWF.

Rockbook X550 jest dostępny natychmiast i można go kupić bezpośrednio lub za pośrednictwem partnerów dystrybucyjnych. W celu rozszerzenia sieci dystrybucji, zainteresowane domy systemowe mogą skontaktować się z firmą WEROCK w celu rejestracji partnera. WEROCK oferuje swoim partnerom ekskluzywną usługę premium obejmującą cały zakres usług, jak również konkurencyjne warunki.

 

Źródło: WEROCK

Authors

Related posts

Góra
English