Shell Mysella S7 N Ultra – najbardziej wydajny olej do stacjonarnych silników gazowych

 

Globalne zapotrzebowanie na energię systematycznie rośnie, czego efektem jest rozwój stacjonarnych silników gazowych. Konsekwencją zwiększania mocy silnika są coraz bardziej ekstremalne warunki pracy oleju smarującego jednostkę. Odpowiedzią na wyzwania, jakie środkom smarnym stawia środowisko pracy nowoczesnego silnika gazowego jest olej Shell Mysella S7 N Ultra – najnowsza i najbardziej zaawansowana formulacja w rodzinie środków smarnych Shell Mysella.

Właściwe serwisowanie i odpowiednio dobrane środki smarne mają olbrzymi wpływ na wydajność i koszty obsługi silników. Jak wynika z badań Shell Lubricants, 40 procent operatorów w sektorze energetycznym często ma do czynienia z awariami spowodowanymi nieskutecznym smarowaniem[1]. Aż 72 procent operatorów twierdzi, że niesprawny, źle eksploatowany sprzęt doprowadził do powstania nieprzewidzianych kosztów[2]. Problemów takich jak awarie, zakłócenia w pracy i nieprzewidziane wydatki można uniknąć, stosując wysokiej jakości środki smarne pochodzące od uznanych producentów.

W celu zaspokojenia wysokich wymagań stacjonarnych silników gazowych nowej generacji, przy jednoczesnym wsparciu utrzymania wysokiej wydajności, opracowany został olej Shell Mysella S7 N Ultra. Badania naukowe i ponad 40 tysięcy godzin testów przeprowadzonych dotychczas na najnowszych silnikach wyposażonych w stalowe tłoki potwierdziły, że częstotliwość wymiany oleju Shell Mysella S7 N Ultra może wynieść do 4000 godzin, czyli dwa razy więcej niż typowa częstotliwość wymiany w przypadku środków smarnych poprzedniej generacji[3]. Testy terenowe wykazały również wysokie poziomy wydajności w silnikach pracujących przy średnim ciśnieniu użytecznym (BMEP) do 24,5 bar, a także zdolność do skutecznego smarowania silników opracowywanych w przyszłości, pracujących przy wyższych wartościach BMEP[4].

 

 

– Właściwe smarowanie i odpowiednia konserwacja mają kluczowe znaczenie dla najnowszych stacjonarnych silników gazowych. Eksploatacja tych silników niesie ze sobą wyjątkowe wyzwania, które wymagają innego podejścia do smarowania. Przeprowadzone przez nas testy terenowe wykazały, że olej Shell Mysella S7 N Ultra charakteryzuje się ekstremalnie wydłużonym okresem eksploatacji. Jest on nawet dwukrotnie dłuższy niż w przypadku olejów klasy premium do silników gazowych poprzedniej generacji[5]. Olej ten jest odporny na ekstremalne temperatury i obciążenia, dzięki czemu pomaga zapewnić niezawodność silnika i zwiększone osiągi. To z kolei przyczynia się do obniżenia całkowitych kosztów użytkowania ponoszonych przez właścicieli i operatorów elektrowni gazowych – mówi Robert Gałkowski, ekspert techniczny Shell Polska.

 

[1] Źródło: Shell Lubricant Solutions, badanie „Powering Peak Performance”, 2018 r.
[2] Źródło: Shell Lubricant Solutions, badanie „Powering Peak Performance”, 2018 r.
[3] Źródło: Próby terenowe z wykorzystaniem ponad 10 silników Jenbacher typu 6.
[4] Źródło: Próby terenowe z wykorzystaniem ponad 10 silników Jenbacher typu 6.
[5] Źródło: Próby terenowe z wykorzystaniem ponad 10 silników Jenbacher typu 6.

 

Źródło: Shell Polska

Authors

Related posts

Góra
English