SK Innovation zwiększy inwestycje w Polsce

 

 

Południowokoreański koncern SK Innovation zamierza uruchomić w Polsce dodatkową linię do produkcji separatorów o wydajności 340 mln m kw. rocznie.
SK IE Technology, zajmująca się materiałami spółka zależna SK Innovation, planuje zwiększyć skalę inwestycji w budowanej w województwie śląskim fabryce separatorów do baterii litowo-jonowych. Dodatkowa linia o mocach 340 mln m kw. ma rozpocząć masową produkcję w pierwszym kwartale 2023 roku.

Koncern buduje właśnie swoją pierwszą fabrykę w Polsce, zlokalizowaną w Dąbrowie Górniczej, w którą zainwestuje ponad 1 mld PLN. Zakład ma rozpocząć działalność w pierwszym kwartale 2021 roku. Wtedy uruchomione zostaną pierwsze linie produkcyjne, a pełna gotowość zakładu planowana jest na październik przyszłego roku. Inwestor rozpoczął już proces rekrutacji i planuje zatrudnić w naszym kraju około 350 osób. Polska spółka – SK hi-tech battery materials Poland – to pierwsza europejska spółka zależna SK IE Technology.

Ogłoszona w ostatnich dniach października decyzja o zwiększeniu skali inwestycji jest zgoda ze strategią SK Innovation, zakładającą rozszerzanie biznesu przetwarzania substancji ropopochodnych poprzez inwestowanie w działalność z segmentu baterii i materiałów do ich produkcji – informuje koncern.

SK wyjaśnia, że rozbudowuje globalną bazę produkcyjną na gwałtownie rozwijającym się rynku separatorów w celu zwiększanie udziałów w tym rynku i zdobycia pozycji lidera. Rynek separatorów szacowany jest na około 4,1 mld m kw. w tym roku, a do 2025 roku – na 15,9 mld m kw.

SK IE Technology produkuje obecnie separatory w zakładzie w Korei Południowej (moce produkcyjne: 530 mln m kw. rocznie). Kolejne fabryki powstają w Polsce i Chinach, a ich stopniowe uruchamianie umożliwi zwiększenie rocznych mocy do 1370 mln m kw. do końca 2021 roku. Natomiast do końca 2023 roku SK planuje osiągnięcie mocy na poziomie 1870 mln m kw. rocznie – ponad trzy razy więcej niż obecnie.

 

Źródło: evertiq

Authors

Related posts

Góra
English