KPT daje szansę na międzynarodowy sukces firm technologicznych

 

Krakowski Park Technologiczny we współpracy z międzynarodowym ekosystemem EIT Digital organizuje warsztaty skierowane do startupów, które chcą rozwijać się na europejskich rynkach, a mają już sukcesy biznesowe w Polsce. „Expand your startup. Zbuduj strategię” już w listopadzie (18–20.11.2020 r.).

Wyjście firmy poza rynek krajowy to warunek konieczny w procesie skalowania startupów. Bez umiędzynarodowienia firm technologicznych, praktycznie niemożliwe jest mówienie o kolejnym sukcesie, następnym Unicornie, czy o dynamicznym wzroście i satysfakcji inwestorów.

Zgodnie z najnowszym raportem „The Polish Tech Scene”, badającym kondycję polskich startupów, który co roku opracowuje Startup Poland, tylko 39% startupów ma klientów poza Polską. Budujące jest jednak to, że aż 75% startupów deklaruje, że w perspektywie najbliższego roku chce nawiązać współpracę międzynarodową. Może w tym pomóc wydarzenie „Expand your startup. Zbuduj strategię” organizowane przez Krakowski Park Technologiczny. Celem dwudniowego warsztatu będzie budowa potencjalnego „MVP” strategii internacjonalizacji startupu w modelu współpracy z międzynarodowym przedsiębiorstwem.

Wydarzenie odbędzie się w dwóch ścieżkach: ogólnej oraz dotyczącej rozwiązań dla przemysłu 4.0. Pierwszy dzień poświęcony będzie pracy warsztatowej pod okiem doświadczonych trenerów i praktyków biznesowych, zaś drugi – prezentacji wypracowanych strategii oraz dyskusji z przedstawicielami polskich i zagranicznych korporacji.

Bezpłatne warsztaty skierowane są do firm technologicznych, które z powodzeniem rozwijają się w Polsce i chciałyby rozpocząć sprzedaż na europejskich rynkach.

Lista tegorocznych mentorów będzie odkrywana systematycznie, a nazwiska publikowane na fanpage’u Inkubatora Technologicznego w Krakowie (Inkubator Technologiczny w Krakowie) i na stronie wydarzenia (Expand your startup. Zbuduj strategię.), możemy tylko zdradzić, że na tych mentorów naprawdę warto czekać.

Mimo, że tegoroczne warsztaty przeniesione zostały do sieci, organizatorzy zapewniają dużą dawkę teorii i praktyki, a także możliwość konsultacji z zagranicznymi przedstawicielami korporacji z ekosystemu EIT Digital.

– Cieszę się, że po raz drugi możemy organizować te warsztaty. Widzę, że są one bardzo potrzebne i otwierają oczy na aspekty, których startupy często nie dostrzegają podczas planowania ekspansji zagranicznej. Staramy się w praktyczny sposób pokazywać szanse i wyzwania, jakie pojawiają się na drodze firm do międzynarodowego sukcesu. Mentorzy z dużym doświadczeniem w biznesie oraz EIT Digital świetnie tę drogę torują – mówi Sonia Bazan z Krakowskiego Parku Technologicznego, koordynatorka współpracy z EIT Digital.

Zeszłoroczna edycja wydarzenia okazała się być przełomowa dla 10 spółek technologicznych.

Najważniejsze informacje:

Kiedy? 18.11.2020 r. w godz. 9.30–13.30 i 20.11.2020 r. w godz. 10.00–14.00

Gdzie? Online

Dla kogo? Startupy i scaleupy rozwijające produkty/usługi z obszaru przemysłu 4.0 lub rozwiązania dla korporacji z zakresu HR, analityki, AI, które chciałyby rozwinąć się na europejskich rynkach.

Za ile? Warsztaty są darmowe, obowiązuje rejestracja http://bit.ly/Expandyourstartup

Język: Część warsztatowa odbędzie się w języku polskim, a sesja z przedstawicielami korporacji w języku angielskim.

Szczegóły: https://business.facebook.com/events/815591802572491/

 

Źródło: KPT

Authors
Tagi ,

Related posts

Góra
English