TOOLEX – targi napędzające gospodarkę

 

Kolejne edycje Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX oraz Targów OILexpo, poświęconych tematyce olejów, smarów i płynów technologicznych dla przemysłu, odbyły się zgodnie z planem, mimo niesprzyjających okoliczności. W Expo Silesia zaprezentowały się firmy, zajmujące się produkcją lub dystrybucją maszyn do obróbki czy narzędzi skrawających. Tegoroczna edycja targów odbyła się pod hasłem „TOOLEX- wspólnie napędzamy gospodarkę” i mimo iż zorganizowana w znacznie mniejszej niż dotychczas skali, była doskonałą okazją do spotkań po miesiącach izolacji.

 

 

Wystawcy zaprezentowali urządzenia i rozwiązania technologiczne, których głównym celem jest skuteczne usprawnienie produkcji i obniżenie jej kosztów. Zakres branżowy uzupełniła oferta olejów i smarów stosowanych w przemyśle oraz chłodziwa wykorzystywane w procesach obróbki metali. Nie zabrakło prezentacji systemów pomiarowych i akcesoriów wspomagających pomiary oraz oprogramowania dla branży inżynierskiej.

 

 

Targom pomimo przeciwności towarzyszył również ciekawy program wydarzeń towarzyszących. Po raz kolejny gościliśmy Polskie Towarzystwo Tribologiczne Oddział Śląski, który zaprosił na XLI ŚRODOWISKOWE SEMINARIUM TRIBOLOGÓW nt. współczesnych problemów smarowania maszyn i urządzeń. Tematem przewodnim seminarium były problemy tribologiczne w obróbce ubytkowej przy wykorzystaniu cieczy smarującą-chłodzącej. Wiedzę z zakresu zastosowania innowacyjnych technologii i metod badawczych w kompleksowej optymalizacji procesu obróbki skrawaniem można było poszerzyć podczas seminarium zorganizowanego przez firmę ZPT.

 

 

Organizacja targów w tak niecodziennych warunkach wymagała zastosowania zasad bezpieczeństwa, aby obiekt i wydarzenia, które się w nim odbywają, był w pełni bezpieczny dla pracowników i uczestników. Wprowadzono nowe rozwiązania w zakresie organizacji przestrzeni wystawienniczej dla zwiedzających i wystawców, strefy wejścia, strefy gastronomicznej oraz zaostrzenia i utrzymania na wysokim poziomie środków bezpieczeństwa w zakresie higieny i dezynfekcji.

 

 

Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby wydarzenie doszło do skutku, serdecznie dziękujemy i już dziś przypominamy, że prace nad TOOLEX 2021 zostały rozpoczęte i mamy nadzieję, że spotkamy się tym razem w bardziej sprzyjających okolicznościach podczas przyszłorocznej edycji – nie zwalniamy tempa! Zdajemy sobie sprawę, że pandemia pokrzyżowała plany rozwoju wielu firmom. Udział w targach TOOLEX zawsze był i będzie jednak kluczowym elementem realizacji planów sprzedażowych. Dlatego też, jako organizatorzy, dołożymy wszelkich starań, aby kolejna edycja Targów TOOLEX stworzyła szansę na nawiązanie nowych kontaktów i powrót do stabilności finansowej.

 

 

 

Zapraszamy na kolejną edycję targów TOOLEX od 28 do 30 września 2021 roku!

 

 

 

Źródło: Expo Silesia

Authors

Related posts

Góra
English