Zintegrowane środowisko programistyczne Sysmac Studio 3D Simulation firmy OMRON pozwala zwiększyć wydajność

 

Technologie z zakresu logiki, ruchu, robotyki, HMI, kontroli wizyjnej, wykrywania, zabezpieczeń i symulacji 3D zintegrowane w jednej platformie.

Zaktualizowane zintegrowane środowisko programistyczne (IDE) Sysmac Studio 3D Simulation firmy OMRON z funkcją symulacji 3D integruje i weryfikuje ruchy robotów i urządzeń peryferyjnych. Może cyfrowo odtworzyć cały zakład, aby zweryfikować działanie maszyny z taką samą dokładnością jak w przypadku rzeczywistej. Dzięki temu firmy mogą jeszcze bardziej zwiększyć wydajność procesów i zdolność produkcyjną.

Środowisko IDE ułatwia projektowanie poprzez zaawansowaną weryfikację. Wykorzystuje symulacje dostosowane do potrzeb wdrażania szybkich zmian w zakładach produkcyjnych, skrócenia czasu realizacji zamówienia w celu rozwoju sprzętu, zapewnienia wysokiej precyzji montażu oraz równoczesnego uruchamiania linii produkcyjnych w wielu zakładach.

 

 

Nową platformę Sysmac Studio 3D Simulation można zakupić, dodając opcjonalne licencje dla funkcji symulacji do oprogramowania Sysmac Studio sztandarowych sterowników z zakresu automatyki z serii NJ/NX firmy OMRON.

Konwencjonalne symulatory wykorzystują dedykowane oprogramowanie, które jest drogie i wymaga specjalistycznej wiedzy. Jeśli oprogramowanie różni się od sterownika, trudno jest dopasować wyniki symulacji do rzeczywistego działania maszyny – mówi Josep Lario, kierownik ds. marketingu oprogramowania, sterowników IPC i wizualizacji firmy OMRON w regionie EMEA.

To pierwsze środowisko IDE w branży przeznaczone do kontroli i weryfikacji robotów i innych urządzeń peryferyjnych w ramach jednej operacji. Za jego pomocą można zwiększyć wydajność projektowania zakładów i skrócić czas potrzebny do potwierdzenia możliwości produkcyjnych sprzętu, rozruchu i modyfikacji – podsumowuje.

 

 

Główne cechy:

  • Jedno oprogramowanie do obsługi ruchu, sekwencjonowania logicznego, zabezpieczeń, napędów, systemów wizyjnych oraz HMI
  • Całkowita zgodność z otwartym standardem IEC 61131-3
  • Obsługuje strukturę drabinkową, tekst strukturalny oraz programowanie liniowe ST z rozbudowanym zestawem instrukcji
  • Edytor CAM umożliwia łatwe programowanie złożonych profili ruchu
  • Jeden symulator sekwencji i ruchu w środowisku 3D
  • Zaawansowana funkcja zabezpieczająca z 32-cyfrowym hasłem zabezpieczającym

 

Informacje o inicjatywie „innovative-Automation”

Jako lider w automatyce przemysłowej firma OMRON dysponuje szeroką gamą elementów i urządzeń sterujących, począwszy od czujników przetwarzania obrazu i innych urządzeń wejściowych, a skończywszy na różnych sterownikach i urządzeniach wyjściowych, takich jak serwonapędy, a także całej gamie urządzeń zabezpieczających i robotów przemysłowych. Łącząc te urządzenia za pomocą oprogramowania, firma OMRON opracowała wiele unikalnych i wysoce efektywnych rozwiązań z zakresu automatyzacji dla producentów na całym świecie. Opierając się na zasobach zaawansowanych technologii i szerokiej gamie urządzeń, firma OMRON przedstawiła strategiczną koncepcję pod nazwą „innovative-Automation!”. Składa się ona z trzech innowacji lub tzw. trzech „i”: integracji (ewolucji sterowania), inteligencji (rozwoju inteligencji za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych) oraz interaktywności (nowej harmonizacji między ludźmi a maszynami). Firma OMRON jest obecnie zaangażowana we wprowadzanie innowacji w zakładach produkcyjnych poprzez realizację tej koncepcji.

 

Źródło: OMRON

Authors

Related posts

Góra
English