Wydajna jednostka akwizycji danych i moduł digitalizatora Keysight Technologies

 

RS Components (RS) wprowadził do oferty tani system akwizycji danych nowej generacji, który oferuje możliwość szybkiego i dynamicznego próbkowania większej liczby sygnałów jednocześnie.

Wyprodukowany przez Keysight Technologies, czołowego na świecie dostawcę sprzętu testującego i pomiarowego, nowy system akwizycji danych DAQ973A to trzyszczelinowa modułowa jednostka mainframe, która jest dostępna z dziewięcioma modułami wtykowymi do wyboru i oferuje częstotliwość próbkowania 800 kSa/s. Keysight ponownie wykorzystał swój silnik pomiarowy z wysokiej klasy sprzętu testującego i pomiarowego w DAQ973A, aby zapewnić sprawdzoną wydajność pomiaru, elastyczność modułową i uniwersalne wejścia z wbudowanym przetwarzaniem sygnału. Urządzenie oferuje również wbudowany 6-cyfrowy (22-bitowy) multimetr cyfrowy o dokładności DCV 0,003%. Podobnie jak istniejący system DAQ970A, ten nowy system jest wyposażony w dodatkową łączność GPIB.

Najważniejsze cechy urządzenia to tempo skanowania do 450 kanałów, zapewniająca szybkość i dokładność w celu uzyskania szybkich wyników; do 120 kanałów na system; oraz duży wybór modułów przełączających, RF i kontrolnych, w tym nowy czterokanałowy digitalizator z jednoczesnym próbkowaniem. Urządzenie może również mierzyć i przetwarzać 12 różnych sygnałów wejściowych, w tym temperaturę za pomocą termopary, czujników RTD i termistora; napięcie DC / AC; dwu- i czteroprzewodowe sieci rezystorów ; częstotliwość i okres; oraz prąd i pojemność DC / AC.

Opracowany został również nowy czterokanałowy moduł digitalizatora z jednoczesnym próbkowaniem o częstości próbkowania 800 kSa/s. Moduł ten stanowi dodatek do istniejących ośmiu modułów w systemie akwizycji danych. Moduły te współpracują zarówno z nowym systemem DAQ973A, który jest wyposażony w GPIB, LAN i USB, jak i z istniejącym systemem DAQ970A, który jest dostarczany bez GPIB.

Typowymi użytkownikami będą inżynierowie i mechanicy testowi zajmujący się szerokim zakresem zastosowań profesjonalnych i przemysłowych, w tym prototypami z dziedziny badań i rozwoju oraz testami laboratoryjnymi, weryfikacją projektu pod kątem środowiskowym, trwałości, a także zgodności z przepisami, zautomatyzowanymi testami i monitorowaniem procesów w środowiskach produkcyjnych oraz monitorowaniem i rozwiązywaniem problemów w zakresie obsługi i konserwacji. Oczekuje się jednak, że jednostka będzie używana również w placówkach edukacyjnych.

Dodatkowe funkcje DAQ973A to duży kolorowy wyświetlacz 4,3 cala, a także łączność GPIB, LAN i USB. Ponadto użytkownicy mogą współpracować z urządzeniem za pomocą oprogramowania producenta BenchVue DAQ, które obejmuje ulepszone możliwości pomiaru w dziedzinie czasu i częstotliwości.

Urządzenia DAQ973A do akwizycji danych firmy Keysight są obecnie dostępne w ofercie firmy RS w regionach EMEA oraz Azji i Pacyfiku.

 

Źródło: RS Components

Authors

Related posts

Góra
English