Przejęcie i rozwój portfolia produktów Lumelu w segmencie średniego napięcia i bramek radiometrycznych

 

Zarząd LUMEL S.A. informuje, że 19.10.2020 podpisał umowę z firmą Relpol SA, na mocy której, nabył zorganizowaną część przedsiębiorstwa (Zakład Polon), funkcjonującą dotychczas w strukturach Relpol S.A., zajmującą się produkcją, sprzedażą i serwisem urządzeń i systemów dla segmentu średnich napięć, w szczególności produkcją sterowników zabezpieczeniowych oraz stacjonarnych monitorów promieniowania.

Na mocy umowy, produkcja sterowników zabezpieczeniowych serii CZIP oraz monitorów promieniowania SMP prowadzona będzie w nowo wybudowanej fabryce Lumel 4.0 w Zielonej Górze. Lumel S.A. zapewni również wszystkim dotychczasowym klientom, pełną obsługę sprzedażową i posprzedażową urządzeń.

Jestem niezmiernie zadowolony z umowy, którą zawarliśmy z firmą Relpol S.A., naszym wieloletnim partnerem biznesowym. Rodzina sterowników zabezpieczeniowych CZIP poszerzy ofertę Lumelu o nowoczesne rozwiązania w segmencie średniego napięcia. Lumel wraz z innymi spółkami należącymi do międzynarodowej grupy kapitałowej ma dostęp do globalnego rynku w celu sprzedaży i obsługi tej linii produktów. Monitory promieniowania to dla nas nowy, ale bardzo interesujący biznesowo obszar. Przejęcie to wpisuje się w długofalową strategię rozwoju Lumelu i naszej grupy. Niedawno zrealizowaliśmy największą od początku istnienia spółki, inwestycję w zakład nowych technologii Lumel 4.0, w którym produkcja ruszyła 5 miesięcy temu. Dało nam to szanse na realizację nowych ambitnych projektów m.in. z sektora zielonej energii czy motoryzacji. Nowe produkty dla segmentu średniego napięcia czy projekt z dziedziny monitoringu promieniowania gamma są kolejną taką szansą na rozwój. I choć zdaję sobie sprawę, że czas na świecie dla biznesu i dla nas wszystkich nie jest najłatwiejszy, będziemy nadal podejmować strategiczne decyzje, które mają wpływ na długofalowy rozwój biznesu – powiedział Dinesh Musalekar – Prezes Spółek LUMEL SA i LUMEL ALUCAST.

 

Źródło: LUMEL

Authors
Góra
English