Szybka i bezsmarowa – nowa rolka xiros prowadząca folię do technologii etykietowania

Czarna aluminiowa rolka prowadząca z płynnie pracującymi, polimerowymi łożyskami kulkowymi pozwala zaoszczędzić do 48 procent masy i 42 procent bezwładności masy.

 

 

Rolki z łożyskami kulkowymi xiros pozwalają na łatwe prowadzenie folii lub etykiet.  Do tej pory wykonywana była głównie z bezbarwnie anodowanego aluminium.  Nowa czarna rolka prowadząca firmy igus jest prawdziwą sensacją w technologii pakowania i etykietowania. Gotowy do montażu system przekonuje nie tylko wizualnie, ale także pod względem technicznym. Składa się z anodowanych na czarno, aluminiowych tub i bezobsługowych, płynnie pracujących polimerowych łożysk kulkowych xiros.

 

Polimerowe łożyska kulkowe xiros firmy igus są bezsmarowe, bezobsługowe i higieniczne oraz charakteryzują się bardzo niskim momentem rozruchowym. Ze względu na te specyfikacje, stosowane są głównie w dziedzinie opakowań i technologii żywności. Jako w pełni zmontowane systemy z tubą wykonaną z aluminium, włókien węglowych lub PVC, łożyska kulkowe sprawdzają się jako rolki prowadzące do przewijania folii i etykiet lub do transportu towarów. Dzięki zastosowaniu odpornych na ścieranie, wysokowydajnych polimerów i cienkościennych tub, zapewniają one oszczędność masy do 48% w porównaniu z rozwiązaniami metalowymi. Ich bezwładność masy jest o 42% niższa, dzięki czemu energia potrzebna do przyspieszenia jest znacznie mniejsza, a rolki szybciej osiągają prędkość przenoszenia. Asortyment igus został teraz poszerzony o nową, czarną tubę aluminiową. – Pomysł na czarną rolkę zrodził się z zapytania klienta. Rozwiązanie techniczne naszych klasycznych, aluminiowych rolek były już bardzo przekonujące, ale dla jednej serii etykieciarek wymagane były czarne części, ze względu na ich widoczność – wyjaśnia Monika Gawryś, manager produktu łożyska kulkowe xiros w igus Polska. Rozwiązaniem były anodowane na czarno tuby aluminiowe i polimerowe, czarne łożyska kulkowe z kołnierzem wykonane z materiału xirodur S180. – Wkrótce zaowocowało to produktem spełniającym wymagania klienta pod względem technologii, ceny i estetyki. Oprócz tego, nowy, czarny wałek oferuje również inne obszary zastosowań. Dzięki temu, rolka może łatwo współpracować z systemami kamer, ponieważ nie odbija światła.

 

Niestandardowa rolka prowadząca skonfigurowana w dwóch etapach

igus opracował ekspert_rolek_prowadzących do szybkiego doboru odpowiedniego komponentu. W nowym narzędziu online, w pierwszym kroku użytkownik musi jedynie określić średnicę zewnętrzną i wewnętrzną, a także długość rolki, wartość i rodzaj obciążenia, prędkość oraz temperaturę otoczenia. Wprowadzając rodzaj przyłożonej siły oraz tryb pracy (rodzaj zapętlenia), ekspert online dobiera odpowiednie rozwiązania i zaleca odpowiednie materiały tuby. W drugim kroku użytkownik może wybrać rolkę prowadzącą na podstawie danych o ugięciu, masie i cenie, pobrać dane konfiguracji CAD i zamówić rolkę bezpośrednio online.

Dodatkowo, igus oferuje rolki gotowe do montażu wraz z wałkiem prowadzącym (aluminium, stal, stal nierdzewna), oraz z obróbką na końcach wału.

 

Źródło: igus

Authors
Tagi ,

Related posts

Góra
English