Firma NSK przedstawia nowy katalog łożysk do silników elektrycznych

 

Firma NSK opublikowała nowy katalog prezentujący szeroką gamę standardowych łożysk do silników elektrycznych. Oprócz przedstawienia produktów, takich jak łożyska kulkowe poprzeczne i łożyska walcowe, nowy, 36-stronicowy katalog zawiera wiele porad i informacji technicznych dla inżynierów zajmujących się projektowaniem lub konserwacją silników elektrycznych.

Katalog w formacie ułatwiającym czytanie zawiera wymagania dotyczące łożysk do silników elektrycznych w czterech głównych obszarach zastosowań: serwonapędy, silniki o wysokiej sprawności, silniki z regulacją prędkości (z falownikiem) i silniki pojazdów elektrycznych (EV).

Dla każdego zastosowania przedstawiono optymalny wybór łożysk wraz z ich kluczowymi cechami konstrukcyjnymi i dodatkowymi informacjami technicznymi. Dotyczy to zarówno standardowych serii produktów, jak i łożysk o wysokiej wydajności NSKHPS, a także innych technologii, które wspierają stosowanie łożysk na wałach silników elektrycznych. Obejmują one wysokowydajne smary i systemy uszczelnień oraz – w zależności od profilu wymagań – łożyska z koszykami z tworzywa sztucznego, łożyska kulkowe poprzeczne z kulkami ceramicznymi oraz łożyska wolne od zjawiska pełzania, które minimalizują korozję cierną.

Asortyment łożysk NSK do silników elektrycznych odpowiada na aktualne zapotrzebowanie w branży, oferując wysokowydajne produkty charakteryzujące się niskimi stratami energii, wysoką niezawodnością i długą żywotnością. Przykładowo serie łożysk obejmują rozwiązania, które zostały specjalnie zaprojektowane pod kątem zapewnienia niskiego momentu obrotowego i generowania niewielkich ilości ciepła.

Nowy katalog zawiera również pomocne informacje dotyczące np. diagnozowania uszkodzeń łożysk na podstawie analizy szumu lub drgań. Uzupełnienie materiału stanowi prezentacja typowych uszkodzeń, które mogą wystąpić w łożyskach silników elektrycznych, a dodatkowo publikacja pomaga w doborze optymalnego smaru do każdego zastosowania.

Drukowaną wersję katalogu można zamówić kontaktując się z firmą NSK lub można go pobrać w formacie PDF ze strony: www.nsk-literature.com/pl/industrial-motor-bearings

 

Źródło: NSK

Authors
Tagi ,

Related posts

Góra
English