Nowa gama produktów UltraPure: Nowoczesne rozwiązania dla przemysłu biotechnologicznego i farmaceutycznego

 

Alfa Laval poszerza gamę produktów Alfa Laval UltraPure, w celu dalszej poprawy wydajności procesów, produktywności i jakości produktu końcowego w branży farmaceutycznej i biotechnologicznej. Nowa pompa samozasysająca LKH Prime 10 UltraPure i mieszadło LeviMag UltraPure o nowej konstrukcji zapewniają zarówno niższe koszty eksploatacji, jak i właściwe wykorzystanie zasobów w procesach sterylnych. Obydwa produkty mają kompletny pakiet dokumentacji Q-doc Alfa Laval gwarantujący płynne przekazanie urządzeń do eksploatacji, walidację oraz produkty końcowe o wysokiej jakości.
Aby poprawić konkurencyjność producentów na rynku, portfolio UltraPure skupia się na optymalizacji procesów w branży farmaceutycznej i biotechnologicznej, wykraczając poza obecnie  stosowane rozwiązania techniczne w produkcji sterylnej – mówi Per-Åke Olsson, dyrektor ds. przemysłu, dział biotechnologii i farmacji, Alfa Laval.

Alfa Laval UltraPure spełni Twoje potrzeby w zakresie procesów sterylnych, a do większości pozostałych przypadków wystarczy użyć innych rozwiązań Alfa Laval.

 

Jedna pompa aseptyczna, dwa zastosowania

Poznaj pompę LKH Prime 10 UltraPure, najbardziej kompaktowy model w gamie pomp samozasysających LKH. Doskonała do pracy z wydajnością do 35 m³/h, została zaprojektowana do obsługi linii powrotnej w procesach CIP (Cleaning-in-Place), ale umożliwia również transfer produktu w procesach sterylnych.

Dzięki temu można zyskać nawet 50% oszczędności w zakresie nakładów inwestycyjnych i instalacji oraz do 30% w zakresie rocznych wydatków operacyjnych.

Inne korzyści:

  • Do  60% więcej zaoszczędzonej energii w porównaniu do pomp z pierścieniem wodnym i do 25% w porównaniu do innych pomp wirowych samozasysających
  • Certyfikowana konstrukcja higieniczna EHEDG, w pełni dostosowana do wymogów CIP
  • 80% niższy poziom hałasu zapewnia lepsze środowisko prac
  • Łatwa konserwacja i wspólne części zamienne w ramach platformy LKH

 

Proste ulepszenie: usprawnione aseptyczne mieszadło magnetyczne

Popraw proces mieszania higienicznego, korzystając z ulepszonego rozwiązania Alfa Laval LeviMag® UltraPure. Opcjonalny silnik ATEX/EEx i zastosowanie rzadkich stopów metali umożliwiają korzystanie z rozwiązania w potencjalnie wybuchowych i wysoce korozyjnych środowiskach.

Ponadto przekształcenie systemu opartego na starym mieszadle MagMixer UltraPure w nowy system z LeviMag UltraPure jest niezwykle proste i ekonomiczne – można to zrobić w ciągu kilku minut, bez dotykania zbiornika.

Inne korzyści:

  • Zwiększona wydajność ze względu na łagodną obróbkę produktu i możliwość mieszania do ostatniej kropli dzięki zoptymalizowanej geometrii wirnika oraz w 100% podwieszonej konstrukcji
  • Wyższy poziom higieny dzięki unikatowej konstrukcji z podwieszonym magnetycznie wirnikiem, która eliminuje zanieczyszczenie produktu cząstkami związanymi ze zużywaniem się urządzenia i zapewnia pełne możliwości czyszczenia
  • Ekonomiczna eksploatacja: o 40% wyższa wydajność pompowania oraz redukcja kosztów energii i emisji CO2 ze względu na geometrię wirnika zoptymalizowaną pod kątem maksymalnego przepływu
  • Prosta konserwacja: łatwo dostępne części zamienne, których wymiana w instalacji zajmuje zaledwie kilka minut

 

Źródło: Alfa Laval

Authors

Related posts

Góra
English