Współpraca Jelcz i WZŁ-2 na rzecz programu Wisła

 

W dniu 7 września doszło do podpisania umowy pomiędzy Jelcz Sp. z o.o. (Jelcz) i Wojskowymi Zakładami Łączności Nr 2 S.A. (WZŁ-2) na dostawę i zabudowę sprzętu łączności i informatyki w pojazdach Jelcz do pierwszej fazy programu „Wisła”. Umowa to kolejny element mający zapewnić dostosowanie systemu PATRIOT do wymagań Polskich Sił Zbrojnych.

Umowa dotyczy realizacji przez WZŁ-2 dostawy i zabudowy sprzętu łączności i informatyki w 73 sztukach podwozi specjalnych produkcji Jelcz, które wejdą na wyposażenie baterii systemu „Wisła”, zakupionych przez rząd RP w 2018r. Dostawy będą realizowane w latach 2021-2023.

Umowa jest kolejnym krokiem, jaki spółki z naszej Grupy stawiają na rzecz realizacji naszych zobowiązań wynikających z udziału polskiego przemysłu w pierwszej fazie programu „Wisła”. Nasze podwozia stanowią fundament systemu logistycznego Sił Zbrojnych RP i jestem pewien, że wykażą się równie dobrze we wspieraniu naszych przeciwlotników w realizacji stawianych przed nimi zadań – powiedział Sławomir Kaleta, prezes Zarządu Jelcz sp. z o.o.

 

Źródło: Jelcz

Authors

Related posts

Góra
English