Gpi Poland wychodzi poza Brzeg i idzie po więcej

 

Nie każdy wie, że w Brzegu produkowane są zbiorniki nierdzewne dla największych międzynarodowych firm. Po siedmiu latach działalności Gpi Poland otwiera drugi zakład produkcyjny w Skarbimierzu. Nowa fabryka to przede wszystkim dodatkowe miejsca pracy i większe możliwości rozwoju dla polskiej spółki.


Szybkie tempo rozwoju

Gpi Poland to część holenderskiej grupy Gpi Tanks, która znana jest z produkcji zbiorników ze stali szlachetnej w całej Europie. Na początku (2013r.) w brzeskim zakładzie na ul. Cegielnianej pracowało kilka osób, dziś jest to ponad 40 pracowników. Firma rozwija się na tyle szybko, że konieczne było poszukanie drugiej lokalizacji i wybudowanie nowej, większej hali produkcyjnej.

Podróżując po Polsce, często widzimy nierdzewne silosy lub mniejsze zbiorniki magazynowe w pobliżu fabryk. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że pochodzą one właśnie z Brzegu. Projekty, nad którymi pracują inżynierowie Gpi Poland to głównie produkty dla branży chemicznej, farmaceutycznej, spożywczej. Zbiorniki trafiają również do dużych, znanych browarów.

 

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Na dniach, Gpi Poland przeniesie część swoich zasobów do Skarbimierza, jednak ze względów bezpieczeństwa, odłożono w czasie huczne otwarcie.

Początkowo druga fabryka miała rozpocząć pracę w I kwartale roku, ale niestety sytuacja z pandemią zweryfikowała te założenia. W Gpi wprowadzono pracę zdalną, ograniczono kontakt bezpośredni między pracownikami i z klientami do minimum. Wszystkie prace produkcyjne postępują wedle przyjętego harmonogramu a Gpi prowadzi szereg rekrutacji.


Praca dla specjalistów z wielu dziedzin

Praca w Gpi Poland to ciągły rozwój, ze względu na różnorodność projektów oraz narzędzia, z których korzystają, a nawet tworzą, sami pracownicy. Wśród priorytetów i założeń Gpi są m.in. innowacyjność, niezawodność i dostosowywanie się do zmian rynkowych. W firmie wykorzystywany jest autorski program TankDesign2.0, opracowany i rozwijany przez dział programistów IT, bogaty w funkcje dotyczące kalkulacji, wstępny inżyniering, zarzadzanie projektem, produkcją i logistykę.

Z całą pewnością, zatrudnienie w Gpi znajdą inżynierowie, specjaliści ds. sprzedaży, specjaliści IT, spawacze, monterzy, szlifierze, pracownicy utrzymania ruchu.

Informacje dotyczące prowadzonych rekrutacji dostępne są na stronie www.gpi-tanks.pl oraz na portalu Facebook (https://www.facebook.com/pracawGPIpoland) i LinkedIn (https://www.linkedin.com/company/gpi-poland/)

 

Gpi nie opuszcza Brzegu

Produkcja będzie prowadzona w dwóch lokalizacjach. Tak jak do tej pory w Brzegu oraz przy ul. Inwestycyjnej w Skarbimierzu. Nowa hala dedykowana jest pod budowę głównie dużych zbiorników o pojemności do 400 m3, wysokości do 25 metrów i średnicy do 4,2 metra, czyli zbiorników o maksymalnych wymiarach do transportu drogowego. Większe zbiornik, Gpi buduje na miejscu u klienta.

 

Źródło: Invest Park

Authors

Related posts

Góra
English