Jak efektywnie czyścić części maszyn?

Regularne czyszczenie maszyn i części gwarantuje ich prawidłowe działanie. Długotrwały efekt czyszczenia zapewnia ekologiczna myjka MEWA Bio-Circle, wykorzystująca do czyszczenia naturalne mikroorganizmy zamiast rozpuszczalników.

 

 

Stosowany w myjce MEWA Bio-Circle płyn do czyszczenia nie zawiera rozpuszczalników. Urządzenie jest ekologiczne – nie emituje lotnych związków organicznych. Płyn do czyszczenia ma przyjemny zapach świeżych, zielonych jabłek, przez co praca z urządzeniem jest bardzo komfortowa.

Urządzenie do czyszczenia MEWA Bio-Circle, zaopatrzone w wannę i pędzel, przeznaczone jest do czyszczenia części ze stali, stali szlachetnej i metali kolorowych, ale także z wrażliwego na uszkodzenia aluminium. Zastosowany inhibitor korozji sprawia, iż w trakcie czyszczenia aluminium nie pokrywa się nalotem, jak w standardowych urządzeniach do mycia na zimno.  Badania porównawcze wykazały, iż MEWA Bio-Circle bardzo dobrze sprawdza się przy usuwaniu zanieczyszczeń w postaci olejów i tłuszczów, a także pozostałości po procesie krakingu. W takich właśnie zastosowaniach wodnisty i ph neutralny biologiczny płyn do czyszczenia wykorzystuje cały swój potencjał czyszczenia. Urządzenie usuwa również organiczne związki chemiczne, takie jak np. cukier, wykorzystywany w przemyśle spożywczym, co nie jest możliwe przy wykorzystaniu rozpuszczalników.

 

 

Szczególnie efektywne zastosowania

Szczególne dobrze to urządzenie MEWA Bio-Circle radzi sobie z usuwaniem takich zanieczyszczeń jak:

  • tłuszcze i oleje
  • sole
  • wiórki i pył
  • cukier
  • zapieczone pozostałości po procesie krakingu.

Myjka nie nadaje się natomiast do usuwania lakierów, farb, żywic, silikonów oraz biocydów. Te substancje nie mogą być wprowadzane do systemu urządzenia, bowiem są one szkodliwe dla mikroorganizmów, na których oparte jest czyszczenie.

 

 

Myjka do wynajęcia, podobnie jak czyściwa

Myjka MEWA Bio-Circle stanowi rozszerzenie oferty serwisowej w zakresie tekstylnych czyściw wielokrotnego użytku firmy MEWA i można ją wynająć. Serwis urządzenia obejmuje: dostawę i szkolenie, uzupełnianie płynu czyszczącego, wymianę zintegrowanych filtrów, bezpłatną wymianę części szybko zużywających się, wymianę uszkodzonych części w ciągu 24 godzin.

Funkcjonowanie myjki MEWA Bio-Circle ilustruje film na kanale firmy MEWA: http://mewa.tm/2JJpdNn

 

Źródło: MEWA

Authors
Tagi ,

Related posts

Góra
English