Wielki apetyt na akcelerację z KPT ScaleUp

 

Rekordowym zainteresowaniem cieszył się wśród startupów nabór do KPT ScaleUP, największego w Polsce akceleratora Przemysłu 4.0. Chęć rozwoju swojej innowacyjnej technologii, otrzymania dotacji 200 000 złotych oraz półrocznej współpracy z industrialnymi liderami wyraziły 172 młode spółki.

Prowadzony przez Krakowski Park Technologiczny akcelerator KPT ScaleUP już po raz piąty w swojej historii uruchomił nabór wniosków. Przez blisko miesiąc startupy z ofertą dla Przemysłu 4.0 mogły zgłaszać się do sześciomiesięcznego programu wsparcia. Młode firmy wykazały się wielkim zainteresowaniem, czego dowodem najwyższa w dorobku KPT ScaleUP liczba zgłoszeń – 172 aplikacje. Kluczem do sukcesu będzie trafienie w oczekiwania partnerów przemysłowych akceleratora. To trzynaście renomowanych firm – m.in. Grupa TAURON, Grupa Azoty, Lafarge Polska czy ASTOR – które będą w ramach akceleracji pracować z wybranymi startupami, wspólnie dopracowując innowacyjne produkty czy usługi.

Teraz, gdy wszystkie formularze aplikacyjne trafiły już do zespołu KPT ScaleUP, przyszedł czas na ich ocenę merytoryczną. Każdy z nadesłanych wniosków zostanie szczegółowo przeczytany oraz przeanalizowany pod kątem zgodności z wyzwaniami technologicznymi, zdefiniowanymi przez przemysłowych partnerów akceleratora. Autorzy najlepszych wniosków zostaną zaproszeni do udziału w pogłębionych wywiadach. Porozmawiają wówczas bezpośrednio z przedstawicielami industrialnych liderów oraz samym zespołem KPT ScaleUP. Celem takich rozmów będzie dowiedzenie się jak najwięcej o nowatorskich rozwiązaniach opracowanych dla Przemysłu 4.0. Po wywiadach przyjdzie czas na Selection Days, czyli ostatnią prostą przed ogłoszeniem pełnego składu piątej edycji akceleracji z KPT ScaleUP. Selection Days to spotkanie w siedzibie Krakowskiego Parku Technologicznego, dokąd przyjedzie kilkanaście zaproszonych startupów oraz przedstawiciele akceleracyjnych partnerów. Na podstawie Selection Days podjęta zostanie finałowa decyzja: kogo zaprosić do półrocznej akceleracji.

Partnerami akceleratora w tej edycji zostały Grupa TAURON, Grupa Azoty, Lafarge Polska, ASTOR, Warbud, Werner Kenkel, Woodward, JMP Flowers, Aluprof, Grupa VOX, Velvet Care, Voxel i ES System.

Akcelerator KPT ScaleUP jest współfinansowany przez PARP z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014–2020.KPT ScaleUP jest zarządzany przez Krakowski Park Technologiczny, firmę która już ponad 20 lat budzi zaufanie przedsiębiorców. KPT dysponuje pełną paletą narzędzi, dzięki którym klienci Parku mogą rozwijać się lepiej i szybciej. Zbudowany przez KPT ekosystem liczy około 350 przedsiębiorstw, które przy wsparciu Parku mogą rozwijać się w optymalnych warunkach.

 

Źródło: KPT

Authors

Related posts

Góra
English