SAZ – polska firma z międzynarodowym zasięgiem z decyzją o wsparciu

 

Krakowski Park Technologiczny w ramach Polskiej Strefy Inwestycji wydał 13. w tym roku decyzję o wsparciu firmie SAZ sp. z o.o. sp.k.

To rodzinne przedsiębiorstwo powstało w 1989 roku. Dynamiczny rozwój w kolejnych latach doprowadził do biznesowego sukcesu. Dziś SAZ jest wiodącym producentem akcesoriów meblowych. Produkuje m.in.: akcesoria do kuchni, akcesoria do mebli pokojowych, uchwyty do szaf, systemy przesuwne, zawiasy, czy nogi do mebli.

Dobre relacje z klientami zaowocowały wieloma propozycjami współpracy eksportowej (Rosja, Niemcy, Litwa. Dania). Jakość produktów sprawdzana jest w niezależnych jednostkach badawczych. m.in. w: Laboratorium TUV Rheinland LGA GmbH, Laboratorium Proton Sweden, Laboratorium ITTC, czy Instytucie technologii drewna.

Własny park maszynowy, nieustannie unowocześniany, pozwala na samodzielną realizację produkcji na najwyższym możliwym poziomie. W chwili obecnej, spółka SAZ prowadzi produkcję w dwóch oddziałach – zakładzie produkcyjnym w Rzeszotarach i Sieprawiu w województwie małopolskim.

Celem planowanej inwestycji w ramach decyzji o wsparciu jest zwiększenie potencjału produkcyjnego przez rozbudowę działu technologii, produkcję nowych wyrobów, czy poprawę warunków pracy. Planowana inwestycja ma powstać w miejscowości Gdów, a jej koszt całkowity ma wynieść ponad 38 mln. Przedsiębiorca zobowiązany jest do poniesienia minimalnych kosztów kwalifikowanych inwestycji w wysokości 16 mln zł. Zakończenie inwestycji planowane jest na grudzień 2024 r.

– Warto zwrócić uwagę na to, że w rankingu światowym eksporterów mebli, Polska jest w czołówce, to daje wielki potencjał rozwojowy takim firmom, jak SAZ. Cieszymy się, że Krakowski Park Technologiczny może przyczynić się do rozwoju tego przedsiębiorstwa – komentuje nową decyzję dyrektor działu prawnego Mariola Kocon.

 

Źródło: KPT

Authors

Related posts

Góra
English