Przemysłowe przekładnie MAXXDRIVE: optymalne rozwiązanie do ciężkich warunków produkcyjnych

 

Dla zastosowań wymagających do 250 kNm firma NORD DRIVESYSTEMS oferuje wytrzymałe przekładnie przemysłowe, które charakteryzują się bardzo wysoką gęstością mocy, cichą pracą i najwyższą niezawodnością. Modułowy system z wieloma opcjami gwarantuje wyjątkowo wysoki poziom elastyczności konstrukcji.

Przekładnie przemysłowe MAXXDRIVE®  firmy NORD DRIVESYSTEMS zapewniają wysoki wyjściowy moment obrotowy w zakresie od 15 do 250 kNm i stanowią idealne rozwiązanie do wymagających i ciężkich zastosowań, takich jak mieszadła, napędy taśmociągów, mieszalniki, młyny, bębny lub kruszarki. Dzięki jednoczęściowej obudowie UNICASE o dużej sztywności skrętnej osiągają dłuższą trwałość eksploatacyjną niż przekładnie w obudowach wykonanych z połączonych części oraz zapewniają wydajne przenoszenie mocy i wysoką odporność na obciążenia szczytowe i udarowe. Duże łożyska toczne o niskim tarciu zapewniają wyjątkowo wysoką obciążalność osiową i promieniową oraz długą żywotność. Precyzyjna współosiowość wału i kół zębatych gwarantuje cichą pracę. Przekładnie przemysłowe NORD są oferowane jako przekładnie płaskie (stożkowe) lub kątowe i obejmują zakres przełożeń od 5,54: 1 do 400: 1, a także do 30 000: 1 dzięki przekładni pomocniczej pierwszego stopnia. Montaż i mocowanie przekładni może odbywać się w sześciu pozycjach.


MAXXDRIVE XT do aplikacji wymagających wysokiego potencjału termicznego

NORD opracował dwustopniową przekładnię kątową z serii MAXXDRIVE® XT  specjalnie dla zastosowań, w których wymagany jest niski zakres prędkości w połączeniu z wysoką mocą. Nowa seria jest standardowo wyposażona w mocno użebrowaną obudowę UNICASE ze zintegrowanym wentylatorem osiowym. Ze względu na zwiększoną powierzchnię korpusu oraz zastosowane osłony wentylatora przepływ powietrza chłodzącego jest optymalny oraz osiągnięto bardzo wysoki potencjał termiczny – w wielu przypadkach dodatkowe chłodzenie nie jest wymagane. Duże łożyska walcowe oraz odległości osi współpracujących kół zębatych zwiększają obciążalność i wydłużają okres eksploatacji komponentów.

 

 

Ekonomiczny system modułowy

W oparciu o system modułowy NORD opracowuje kompletne i indywidualnie dostosowane systemy napędowe do pracy w ciężkich warunkach. W ten sposób można zapewnić atrakcyjne rozwiązania również dla branż wrażliwych cenowo, wykorzystując szeroką gamę przetwornic częstotliwości, silników, przekładni i dodatkowych elementów, takich jak systemy sprzęgające i hamulcowe, ramy wychylne i wiele innych opcji. Przykładowo dostępne są różne wersje wałów napędowych i napędzanych, mocowań, systemów uszczelnień, ograniczników cofania, przekładni pomocniczych, urządzeń chłodzących i czujników monitorowania stanu (prędkości, temperatury, wibracji itp.). Płynne działanie zapewniają rozwiązania, takie jak sprzęgła hydrokinetyczne dobrane odpowiednio do danej aplikacji czy uszczelnienia Taconite, które efektywnie chronią pierścienie uszczelniające wał przed pyłem ściernym i korozją.

 

Źródło: NORD

Authors

Related posts

Góra
English