Kennametal prezentuje wiertło pełnowęglikowe HPX

Firma Kennametal powiększa ofertę wierteł pełnowęglikowych o wysokiej klasy wiertło HPX do wysokowydajnego wiercenia w stali przy produkcji masowej. Zaprojekowane do szybkiego i efektywnego wykonywania otworów do 8 x D w dowolnej stali ISO-P, wiertło HPX zapewnia nawet dwukrotnie większą żywotność i trzykrotnie większą produktywność od produktów konkurencyjnych, nawet przy wierceniu na sucho lub ze zminimalizowanym smarowaniem (MQL).

Kluczowe różnice

Co sprawia, że wiertło HPX jest najlepszym wyborem w przypadku wiercenia w stali? Różnica leży w jego konstrukcji. Stale są stosowane w szerokim zakresie aplikacji motoryzacyjnych, komercyjnych i przemysłowych, często przy produkcji wielkoseryjnej, gdzie liczy się maksymalna żywotność narzędzi i przepustowość. Jednak stal powoduje duże obciążenie mechaniczne podczas wiercenia, co prowadzi do szybkiego zużycia narzędzia i powstawania wykruszeń na narożach narzędzia. Firma Kennametal wyeliminowała ten rodzaj uszkodzeń poprzez zastosowanie w wiertłach HPX niewielkich ścięć na narożach i prostych krawędzi skrawających. Wraz z zaokrąglonymi łysinkami wzdłuż rowków, zapewnia to stabilizację wiertła przy jednoczesnym zmniejszeniu tarcia.

 

Dzięki unikalnej konstrukcji oraz zastosowaniu opatentowanego, wielofazowego pokrycia, innowacyjne wiertła HPX ułatwiają wykonywanie otworów w stali

 

Narost na krawędzi jest kolejnym problemem występującym podczas wiercenia otworów w stopach stali. Prosta krawędź skrawająca, zastosowana w wiertłach HPX, pozwala częściowo rozwiązać ten problem, ale czynnikiem decydującym jest tu optymalne przygotowanie krawędzi. Dzięki delikatnemu honowaniu i bardzo dobrze wypolerowanym rowkom, zmniejsza się tarcie prowadzące do powstawania narostu. W połączeniu z gatunkiem węglika specjalnie zaprojektowanym do obróbki stali – KCP15B – oraz opatentowanym, wielowarstwowym pokryciem AlTiN, wiertła HPX ustanawiają nowy standard w zakresie wiercenia otworów w stali ISO-P.

 

Wiertło HPX charakteryzuje się doskonałymi parametrami skrawania,» powiedział menadżer produktu, Frank Martin. »Zapewnia dużą żywotność, generuje mniejsze opory i pozwala wykonywać otwory o lepszej jakości. Czego jeszcze można oczekiwać?

 

Mniejsze siły, większa niezawodność
Specjalne podcięcia zastosowane w wiertłach HPX poprawiają formowanie wiórów i ograniczają ich rozmiary. Specyficzna geometria zapewnia znacznie mniejsze siły skrawające, co jest zaletą w przypadku maszyn o mniejszej mocy wrzeciona, niestabilnych warunkach obróbki lub niestabilnym zamocowaniu przedmiotu obrabianego.

Stały przekrój poprzeczny sprawia, że wiertło HPX jest bardziej odporne na złamanie, a doskonale wypolerowana powierzchnia rowka ułatwia odprowadzanie wiórów.

Ta ostatnia właściwość jest szczególnie cenna dla producentów z sektora motoryzacji i innych, chcących wyłączyć wysokociśnieniowe pompy chłodziwa i przejść na obróbkę na sucho lub ze zminimalizowanym smarowaniem (MQL). W tego typu zakładach produkcyjnych zapewnienie wydajnego odprowadzania wiórów i małej siły tarcia jest koniecznością, a wiertło HPX zapewnia obie te cechy. Zostało ono wyposażone w szczelny interfejs MQL, spełniający wymogi norm DIN 6535 i 69090-03, co eliminuje konieczność zamawiania wersji specjalnych i wprowadzania własnych modyfikacji.

 

Wiertło HPX zapewnia większą żywotność przy obróbce stali od wierteł konkurencyjnych, nawet przy znacznym zwiększeniu posuwu i prędkości obrotowej

 

Źródło: Kennametal

Authors

Related posts

Góra
English