Dlaczego opłaca się korzystać z outsourcingu tekstyliów przemysłowych?

Zapewnienie dostaw tekstyliów przemysłowych (np. czyściwa) stanowi swego rodzaju obciążenie zarówno dla małych warsztatów, jak i dla dużych zakładów w sektorze produkcyjnym. W związku z tym coraz więcej firm korzysta z zewnętrznych dostawców usług tekstylnych.

 

 

Firma MEWA ma w swojej ofercie system zarządzania tekstyliami, który odciąża kierownictwo lub właściciela zakładu w realizacji wielu dodatkowych zadań. Wiele czynników przemawia za korzystaniem z tej formy zaopatrzenia w tekstylia przemysłowe:

 

Terminowa dostawa

Kierowcy serwisu MEWA dostarczają czyste czyściwa w terminach, ustalonych wcześniej z kierownictwem zakładu. Komputerowo sterowane planowanie tras przejazdu zapewnia terminowość dostaw.

 

Możliwość wypróbowania

Przed zamówieniem regularnych dostaw czyściw można je przez 3 miesiące wypróbować i dopiero potem zdecydować o dostawach.

 

Czyste czyściwa zawsze pod ręką

Czyste czyściwa dostarczane są w specjalnych bezpiecznych i szczelnych pojemnikach (SaCon), które można ustawić bezpośrednio przy danym stanowisku pracy.

 

Czyściwa zawsze sprawne

Po każdym ekologicznym praniu w zakładzie firmy MEWA czyściwa przechodzą kontrolę jakości i te mocno zużyte lub uszkodzone są wymieniane na nowe.

 

Różne rodzaje czyściwa do różnych zastosowań

MEWA oferuje kilka rodzajów czyściw, zależnie od zastosowania – od tych do ogólnego czyszczeni po delikatne czyściwa np. do polerowania urządzeń mechaniki precyzyjnej.

 

Wysoka jakość

Czyściwa bawełniane MEWA wykonane są z wysokiej jakości przędzy, są zatem nieporównywalnie bardziej efektywne i bezpieczniejsze niż czyściwa wykonane z ciętych szmat lub z papieru.

 

Zminimalizowane nakłady

Przejęcie całej logistyki związanej z dostawa czyściw przez zewnętrznego usługodawcę pozwala zaoszczędzić czas i nakłady, a zoptymalizowane w ten sposób zasoby można wykorzystać gdzie indziej.

 

Koszty – przejrzyste i łatwe o skalkulowania

Jeśli porównać te koszty z wydatkami na ciągłe zakupy nowych czyściw odzież, to system usług tekstylnych zazwyczaj okazuje się bardzo opłacalną alternatywą dla ciągłej potrzeby zakupu czysciw.

 

Dobry bilans – również dla środowiska naturalnego

Cykl serwisowania tekstyliów, realizowany przez firmę MEWA, opiera się na zasadzie zrównoważonego rozwoju: oszczędzanie zasobów podczas prania, oczyszczanie ścieków, odzyskiwanie ciepła. Każdy klient, korzystając z takiego outsourcingu, może tym samym udoskonalić swój własny bilans ekologiczny.

 

Źródło: MEWA

 

Authors
Tagi ,

Related posts

Góra
English