Współpraca firm Bosch i Gardena w obszarze technologii akumulatorowej

 

Bosch Power Tools udostępni swoją platformę akumulatorową 18 V innym producentom. To krok milowy w rozwoju technologii akumulatorowej Bosch. Bosch i Gardena rozpoczną współpracę aby w przyszłości wspólnie z innymi wiodącymi markami, oferować system akumulatorów dla elektronarzędzi wielu marek, przeznaczonych do użytku w domu i ogrodzie: Power for All Alliance.

Udostępniamy nasz system innym producentom i dzięki temu dajemy naszym klientom jeszcze większą elastyczność działania. W przyszłości będą oni mogli używać jednego i tego samego akumulatora 18 V do zasilania elektronarzędzi, narzędzi ogrodowych i sprzętu gospodarstwa domowego Bosch oraz innych marek: Gardena, Emmaljunga, Gloria, Wagner and Rapid – powiedział Henk Becker, prezes spółki Robert Bosch Power Tools GmbH.

Kupując produkty Power for All Alliance, użytkownicy mogą zaoszczędzić pieniądze, czas i miejsce. Wspólnym celem Bosch oraz innych marek jest zaoferowanie użytkownikom największego systemu akumulatorów dla produktów wielu producentów, a tym samym zwiększenie zakresu stosowania akumulatorów w domach. Programem zostaną objęte elektronarzędzia, narzędzia ogrodowe i sprzęt czyszczący, artykuły gospodarstwa domowego, produkty do malowania powierzchni, akcesoria używane na kempingu, podczas rekreacji i wiele innych.

 

Technologia akumulatorowa Bosch przekonuje zarówno partnerów, jak i użytkowników

Pär Åström, prezes firmy Gardena: – Nasi użytkownicy poszukują mocnych, niezawodnych i wszechstronnych akumulatorów, których można używać do wielu prac w domu i ogrodzie. Dlatego Gardena zdecydowała się połączyć siły z firmą Bosch i utworzyć inicjatywę Power for Alll Alliance. Power for All Alliance to sytuacja win-windla każdego – dodał Markus Kress, prezes i właściciel Gloria House and Garden.

Bosch zapewnia kompatybilność swoich akumulatorów ze starszymi produktami aż do roku produkcji 2007, co jest szczególnie ważne dla użytkowników: ponad 20 milionów akumulatorów Bosch do elektronarzędzi dla majsterkowiczów i narzędzi ogrodowych, które już są na rynku, zachowają kompatybilność, podobnie jak ładowarki do nich. Firma Bosch już dziś oferuje szerokie portfolio elektronarzędzi dla majsterkowiczów i elektronarzędzi ogrodowych oraz planuje je rozszerzyć w nadchodzących latach. Przed kolejnym sezonem ogrodniczym Gardena przeorganizuje cały swój program produktów 18 V, tak aby był zgodny z systemem akumulatorów Power for All. Wszyscy pozostali partnerzy albo już oferują na rynku produkty zasilane akumulatorami Bosch, albo stopniowo rozszerzają swoją ofertę produktów. W ramach inicjatywy Power for All Alliance firmy będą wspólnie promować nową, bardziej elastyczną pracę domu i ogrodzie.

Udostępnienie i ekspansja segmentu akumulatorowego tworzą wartość dodaną dla użytkowników i jest ważnym czynnikiem wzrostu dla firmy Bosch. – Popyt na narzędzia akumulatorowe systematycznie rośnie. W ciągu kolejnych pięciu lat ich udział w rynku wzrośnie z ok. 40 do 60%. Inwestycja w nasz system akumulatorów to inwestycja w przyszłość – powiedział Henk Becker. Utworzenie Power for All Alliance to wstęp do partnerstwa z udziałem silnych marek. Trwają już rozmowy w sprawie przystąpienia do inicjatywy kolejnych producentów.

 

Źródło: Bosch

Authors

Related posts

Góra
English